MojAndroid

Ešte v roku 2012 zažila populárna sociálna sieť LinkedIn veľký únik dát. Na internet vtedy uniklo približne 6,5 milióna účtov a hesiel od kont na tejto sieti, no zdá sa, že problém medzičasom nadobudol rozsiahlejšie rozmery. Dnes sa totižto na čiernom trhu dá kúpiť aj 117 miliónov účtov a hesiel za približne 5 Bitcoinov, čo je v prepočte asi $2300. Ďalších 50 miliónov údajov z LinkedIn, ktoré unikli, sú naštastie nekompletné a k účtom nie sú priradené heslá.

linked1

Náš tip
Ako nastaviť 2-stupňovú autentifikáciu v službe Gmail | NÁVOD

Na internete predáva prihlasovacie údaje používateľ s prezývkou Peace (v preklade Mier), no jeho pôsobenie rozhodne neprináša žiadny pokoj. LinkedIn ešte v roku 2012 nabádalo požívateľov, aby začali používať 2-stupňovú autentifikáciu, no v tom čase už bolo neskoro. Dnes sa LinkedIn snaží zistiť, o akém účty ide v prípade predaja týchto dát na internete a pokiaľ sa medzi nimi nachádza aj vaše konto, zrejme dostanete od LinkedIn mail, aby ste si zmenili prinajmenšom heslo. V poslednej dobe ide o druhý veľký únik prihlasovacích údajov zo známych služieb. Prednedávnom unikli milióny údajov z Gmailu.

Zdroj: Engadget

20.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+