MojAndroid

Motorola moto g6 plus je jedným z najlepších telefónov strednej triedy. Ponúka excelentný pomer ceny a výkonu, no ukrýva v sebe toho oveľa viac ako sa na prvý pohľad zdá. V sérii 10 dní s Motorolou moto g6 plus si postupne predstavíme jej najväčšie výhody. Sem patrí rozhodne aj pekný veľký displej, ktorý je dominantou celého telefónu.

Predchádzajúce časti seriálu 10 dní s Motorola moto g6 plus:

Náš tip
10 dní s Motorolou moto g6 plus: Luxusný dizajn za polovičnú cenu [1. časť]

Náš tip
10 dní s Motorola moto g6 plus: Perfektne odladený systém bez zbytočností [2. časť]

Náš tip
10 dní s Motorola moto g6 plus: Skener odtlačkov plný užitočných funkcií [3. časť]

Náš tip
Motorola moto g6 plus: Najlepším stúpa na päty | RECENZIA

Veľký displej v kompaktnom tele

Nie je žiadnym tajomstvom, že displej je jednou z najdôležitejších prvkov smartfónu. Predsa len sa naň celý čas pozeráme a pracujeme s ním. Dobrou správou je, že Motorola moto g6 plus ponúka skutočne skvelú obrazovku. Ide o IPS LCD panel s veľkosťou 5,9″ a rozlíšením 1080 x 2160 px.

Aj napriek skutočne veľkému displeju, ktorým sa telefón stále technicky radí medzi tabletofóny, si zariadenie zachováva slušné rozmery 160 x 75.5 x 8 mm. Vďaka tomu zvládnete jeho ovládanie aj jednou rukou. Výrobca to dosiahol tak, že displej natiahol takmer úplne k okraju prednej strany a eliminoval tak rámik. Displej na moto g6 plus zaberá takmer 75 % prednej strany a na pomery zariadenia je skutočne veľký.

Náš tip
Vyberáme príslušenstvo pre smartfón Motorola moto g6 plus

Okrem toho je pri zväčšovaní displeja veľmi praktický aj pomer strán 18:9. Väčšia plocha displeja je tak lepšie využitá pri aplikáciách, ktoré dokážu zobraziť viac obsahu. Zároveň telefón nenarástol do hrúbky a bez problémov padne do dlane. Okrem toho, takýto pomer strán je ideálny na multitaskingové zobrazenie dvoch aplikácií na jednej obrazovke. To využijete ako pri chvíľach oddychu, tak aj v momentoch, keď telefón využívate na pracovné účely.

Obrazovka ideálna pre multimédiá, zábavu, ale aj prácu

Motorola moto g6 plus sa však okrem praktického displeja môže pochváliť aj skutočne kvalitným zobrazovacím panelom. Ten je vyrobený IPS LCD technológiou, ktorá zaručuje verné podanie farieb a výborné pozorovacie uhly. Veľmi dobre je na tom aj jas displeja, vďaka ktorému dokážete telefón bez problémov používať aj v najjasnejších prostrediach.

Displej tiež disponuje hustotou 409 ppi, čo znamená, že pri bežnej práci nemáte šancu rozpoznať pixely. Text, obrázky aj video sú tak extrémne detailné. Oceníte to napríklad pri práci s dokumentmi, kedy bude text ostrý, alebo pri práci s veľkými tabuľkami, kedy si na displeji môžete zobraziť množstvo miniatúrnych polí a bez problémov rozoznáte všetok obsah.

Náš tip
Chorvátsko s moto g6 plus: Ako fotí Motorola moto g6 plus | FOTOmánia

Veľmi dobre funguje aj automatický jas displeja, ktorý bude úroveň jasu regulovať na základe okolitých svetelných podmienok a vy sa nebudete musieť zaoberať manuálnym nastavovaním. Skvele funguje aj špeciálny Nočný režim. Ten je možné aktivovať okrem manuálne zvoleného časového intervalu aj “od východu slnka po západ”. Tento interval sa (na základe vašej polohy) bude meniť s aktuálnym východom a západom slnka v danom dni a vaše oči tak budú automaticky chránené od nepríjemného modrého svetla.

Náš tip
Koľko stojí oprava displeja Motoroly moto g6 Plus | SERVIS

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola.

19.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+