MojAndroid

Motorola moto g6 plus je jedným z najlepších telefónov strednej triedy. Ponúka excelentný pomer ceny a výkonu, no ukrýva v sebe toho oveľa viac ako sa na prvý pohľad zdá. V sérii 10 dní s Motorolou moto g6 plus si postupne predstavíme jej najväčšie výhody. K nim patrí aj skener odtlačkov prstov. Ten sa nachádza na veľmi praktickom mieste a hoci svoju úlohu plní dokonale, jeho najväčšia výhoda spočíva v extra funkciách, ktoré ponúka.

Predchádzajúce časti seriálu 10 dní s Motorola moto g6 plus:

Náš tip
10 dní s Motorolou moto g6 plus: Luxusný dizajn za polovičnú cenu [1. časť]

Náš tip
10 dní s Motorola moto g6 plus: Perfektne odladený systém bez zbytočností [2. časť]

Náš tip
Motorola moto g6 plus: Najlepším stúpa na päty | RECENZIA

Presný a rýchly

Ešte pred tým, ako si predstavíme všetky špeciálne funkcie, ktoré skener odtlačkov ponúka, nesmieme zabudnúť ani na jeho kvality pri plnení svojej primárnej funkcie – zabezpečenie smartfónu. Toto zvláda skener bez problémov a čo je pre používateľov najdôležitejšie, skener je rýchly a presný. Obrazovka sa odomkne takmer okamžite po priložení prsta a váš odtlačok rozozná zakaždým. Nemusíte sa tak báť, že skener je tu iba na okrasu, práve naopak. Svojimi kvalitami konkuruje aj čítačkám použitým v niekoľkonásobne drahších zariadeniach.

Okrem toho, skener je umiestnený veľmi rozumne na prednej strane pod displejom. Toto umiestnenie stále preferujú mnohí používatelia, pretože telefón je možné odomknúť aj keď ho máte položený na stole. Samozrejme, v telefóne si môžete uložiť viacero odtlačkov, a tak ho budete môcť odomknúť aj ktoroukoľvek rukou. Pozitívne je aj to, že napriek tomuto praktickému umiestneniu sa výrobcovi podarilo natiahnuť displej až k okrajom prednej strany a ešte efektívnejšie využiť miesto.

Náš tip
Vyberáme príslušenstvo pre smartfón Motorola moto g6 plus

Jednoduché ovládanie a viac miesta na obrazovke

Konečne sa dostávame k extra funkciám, ktoré tento skener ponúka. Najzaujímavejšou možnosťou je navigácia v systéme iba pomocou tohto skeneru. Takéto ovládanie je extrémne praktické a jednoduché, no má aj ďalšie výhody.

Každý používateľ si môže vybrať, či sa chce v systéme navigovať softvérovými tlačidlami na displeji, alebo skenerom odtlačkov. V druhom prípade navigácia funguje tak, že ťuknutie na skener zastupuje tlačidlo Domov. Potiahnutie sprava znamená krok späť a potiahnutie zľava aktivuje multitasking. Ak by vám tieto dve gestá nevyhovovali, môžete si ich pokojne zameniť.

Náš tip
Chorvátsko s moto g6 plus: Ako fotí Motorola moto g6 plus | FOTOmánia

Okrem toho dlhým podržaním skeneru vypnete obrazovku a nemusíte sa tak načahovať za tlačidlom nabíjania. Ešte dlhším podržaním (ktoré je symbolizované špecifickou vibráciou) aktivujete hlasového asistenta.

Jedným tlačidlom tak môžete vykonávať skutočne veľa a zvládnete ním kompletnú navigáciu v systéme. A čo je najlepšie, v takomto režime máte navigačné tlačidlá na obrazovke úplne ukryté, a tak toho na displeji vidíte oveľa viac.

Náš tip
Koľko stojí oprava displeja Motoroly moto g6 Plus | SERVIS

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola.

18.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+