MojAndroid

Motorola moto g6 plus je jedným z najlepších telefónov strednej triedy. Ponúka excelentný pomer ceny a výkonu, no ukrýva v sebe toho oveľa viac ako sa na prvý pohľad zdá. V sérii 10 dní s Motorolou moto g6 plus si postupne predstavíme jej najväčšie výhody. Medzi tie patrí rozhodne aj dizajn a spracovanie telefónu, ktoré navodzujú pocit, že telefón stojí oveľa viac ako v skutočnosti.

Náš tip
Motorola moto g6 plus: Najlepším stúpa na päty | RECENZIA

Sklo vpredu i vzadu s dôrazom na detail

Dnes už takmer každý výrobca hlási, že ponúka prémiové spracovanie akonáhle použije sklenenú konštrukciu. Iba to však nestačí. Hoci sklo či kov sú prémiové materiály, veľmi dôležité je aj ich spracovanie. To je pri smartfóne Motorola moto g6 plus na fantastickej úrovni. Telefón ponúka prednú stranu pokrytú sklom s 2.5D zahnutím, vďaka čomu nevzniká nepríjemná hrana.

Ešte atraktívnejšie pôsobí zadná strana, kde je sklo zahnuté po bokoch úplne. Telefón tak v ruke pôsobí extrémne tenkým dojmom a zároveň oveľa lepšie padne do dlane. Najväčšmi však táto vlastnosť vyniká po estetickej stránke. Ide jednoducho o prémiový prvok, ktorý v tejto triede predčí mnohých konkurentov.

Náš tip
Vyberáme príslušenstvo pre smartfón Motorola moto g6 plus

Akoby toho nebolo dosť, moto g6 plus ponúka ochranu s odolným sklom Gorilla Glass 3. To je niečo, čo v tejto triede zariadení výrobcovia často opomínajú. Nie je to totiž vidieť, a tak si to zákazníci pred kúpou nemusia všimnúť. Motorola ale nechcela šetriť na takomto dôležitom komponente a majitelia smartfónu to tak ocenia po niekoľkých mesiacoch používania, keď bude na skle oveľa menej škrabancov či iných nedokonalostí spôsobených používaním.

Funkčnosť nejde na úkor dizajnu

Hoci Motorola moto g6 je bez pochýb krásnym telefónom a práve dizajn je jednou z jej najväčších predností, výrobca našiel rovnováhu medzi vzhľadom a funkčnosťou. Napriek tenkým rámikom okolo displeja tak nechýba vpredu skener odtlačkov umiestnený ideálne pod displejom. Rovnako tak nad displej sa zmestila predná kamera a všetky potrebné senzory, takže v displeji nie je žiaden výrez.

Nešetrilo sa ani na hardvérových tlačidlách. Tie sú umiestnené rozumne na pravej strane, pričom majú skvelú reakciu a zadosťučiňujúce kliknutie pri každom stlačení. Navyše, tlačidlo napájania je aj jemne vrúbkované, a tak ho bez problémov rozpoznáte aj v noci.

Náš tip
Chorvátsko s moto g6 plus: Ako fotí Motorola moto g6 plus | FOTOmánia

Nemenej zaujímavá je aj spodná hrana smartfónu. Nielenže tu nájdeme 3,5mm jack pre slúchadlá, ktorý zo smartfónov pomaly mizne, ale spoločnosť mu robí aj USB-C konektor pre nabíjanie. Tento moderný prvok je v kategórii smartfónov do 300 EUR ešte stále ojedinelým potešením, no Motorola nenechala nič na náhodu a majiteľom nového moto g6 plus prináša len to najlepšie.

Zdokonalená tradícia

Keď sa pozriete na smartfón moto g6 plus, ihneď uhádnete jeho výrobcu. To ale neznamená, že Motorola nespravila zmeny oproti predchádzajúcim generáciám svojej najlepšie predávanej línie smartfónov v histórii. Práve naopak – telefón ponúka od základov prepracovaný dizajn, no napriek tomu sa podarilo zachovať črty typické pre smartfóny tejto legendárnej značky. Vystúpený pliešok na zadnej strane ukrýva dve šošovky fotoaparátu a duálny LED blesk. Pod ním nájdeme štandardne umiestnené logo výrobcu a nič viac. Zadná strana tak môže byť elegantne čistá bez zbytočných prvkov.

Rovnako tak spredu. Hoci skener odtlačkov trochu “schudol na bokoch” a je výrazne užší, stále dokonale plní svoju úlohu a je umiestnený tam, kde ho mnohí používatelia preferujú. Telefón tiež ponúka moderný pretiahnutý displej s pomerom strán 18:9, čo je v rodine moto g novinka. Napriek tomu však ide stále bez pochýb o smartfón značky Motorola, ktorý ponúka množstvo estetických čŕt a vlastností z oveľa drahších línií tohto výrobcu.

Náš tip
Koľko stojí oprava displeja Motoroly moto g6 Plus | SERVIS

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola.

16.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+