MojAndroid

Motorola moto g6 plus je smartfón, ktorý toho na svoju relatívne nízku cenu ponúkne naozaj veľa. Displej podlieha aktuálnym trendom, je natiahnutý, s pomerom strán 18:9 a rozprestiera sa na ňom Full HD+ rozlíšenie. Skener odtlačkov prstov je umiestnený ideálne, pod displejom a ponúka aj zaujímavé gestá. Pomocou neho displej nielen rozsvietite, ale dlhým stlačením zariadenie zablokujete. Na zadnej strane sa nachádzajú dva objektívy duálneho fotoaparátu v tradičnom moto štýle.

Náš tip
Vyberáme príslušenstvo pre smartfón Motorola moto g6 plus

Parametre fotoaparátu

Hlavný senzor ponúka rozlíšenie 12 megapixelov a veľmi slušnú clonu f/1.7. Na prisvetlenie scény dobre poslúži dvojitý blesk a o zaostrovanie sa postará technológia Dual pixel PDAF zaostrovanie. Sekundárny fotoaparát obsahuje rozlíšenie 5 megapixelov a slúži najmä na zvýraznenie hĺbky ostrosti. Jeho citlivosť na svetlo je f/2.2.

Aplikácia fotoaparátu

Aplikácia fotoaparátu je spracovaná veľmi slušne. Tlačidlo spúšte sa nachádza vpravo, nad ním je tlačidlo vstupu do galérie fotografií. Na prepínanie predného a zadného fotoaparátu slúži tlačidlo pod spúšťou, ktoré je veľmi dobre dostupné aj keď zariadenie držíte jednou rukou. Tlačidlami vľavo môžete rýchlo vypnúť alebo zapnúť HDR, blesk, časovač alebo aj prepnúť do manuálneho režimu. V ňom si môžete nastaviť hodnotu ISO, expozíciu, vyváženie bielej a aj manuálne zaostriť.

Fotoaparát ponúka aj zaujímavé režimy. Nás najviac zaujal ten, ktorý dokáže zvýrazniť len farbu, ktorú si zvolíte. Tieto fotografie potom vyzerajú ako čiernobiele, no vami zvolená farba sa na nich zobrazuje. Nechýba ani panoráma, skenovanie textu alebo režim portrét.

Ukážka fotografií

Porovnanie normálnej fotografie a fotografie so zapnutým efektom výberu farieb

Fotografie za zhoršených svetelných podmienok vôbec nie sú na zahodenie. Detailov je stále dostatočné množstvo, za čo fotoaparát vďačí slušnej citlivosti na svetlo. Na najlepších síce fotografie strácajú, no určite nimi nikoho neurazíte.

Teraz už viete, ako fotí Motorola moto g6 plus. Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa o vaše fotografie zhotovené s moto g6 plus vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte pred tým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Motoroly moto g6 plus? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

29.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+