MojAndroid

Motorola moto g6 plus je jedným z najlepších telefónov strednej triedy. Ponúka excelentný pomer ceny a výkonu, no ukrýva v sebe toho oveľa viac ako sa na prvý pohľad zdá. V sérii 10 dní s Motorolou moto g6 plus si postupne predstavíme jej najväčšie výhody. Medzi tie patrí bez pochýb aj systém v telefóne, ktorý je nie len aktuálny, ale aj vyznáva dizajn čistého Androidu a neobsahuje žiadne predinštalované aplikácie, ktoré by ste aj tak nikdy nevyužili.

Predchádzajúce časti seriálu 10 dní s Motorola moto g6 plus:

Náš tip
10 dní s Motorolou moto g6 plus: Luxusný dizajn za polovičnú cenu [1. časť]

Náš tip
Motorola moto g6 plus: Najlepším stúpa na päty | RECENZIA

Aktuálny Android s bezpečnostnými aktualizáciami

Motorola moto g6 plus prichádza s predinštalovaným systémom Android 8.0 Oreo bez akejkoľvek výraznej grafickej nadstavby. Výrobca stále ostáva verný čistému systému Android, v ktorom spravil iba niekoľko zmien. Tie ale na prvý pohľad vôbec nezbadáte, keďže po grafickej stránke je systém prakticky identický s čistým Androidom.

Nezmenená ostala zamknutá obrazovka, domovské obrazovky, panel s rýchlym spustením, notifikačná lišta a ďalšie grafické prvky. Potešia štandardné animácie v systéme, ktoré nie sú nijako upravované a skvele sa hodia k celkovému dizajnovému jazyku v systéme.

Miernou zmenou prešlo iba menu s aplikáciami, ktoré má priehľadné pozadie. Ďalšie grafické zmeny by ste však hľadali skutočne veľmi ťažko. Aj menu s nastaveniami pôsobí veľmi kompaktne a jednoducho, všetky nastavenia nájdete presne na tom mieste, kde by ste ich očakávali. Ak by ste aj tak nejakú možnosť nedokázali nájsť, pomôže vám šikovné vyhľadávanie.

Náš tip
Vyberáme príslušenstvo pre smartfón Motorola moto g6 plus

Okrem jednoduchosti a aktuálnosti poteší Motorola moto g6 plus aj včasnými bezpečnostnými aktualizáciami. Náš redakčný model má už nainštalovaný júnový bezpečnostný balíček od Google, ktorý sa navyše nainštaloval na pozadí a následne už stačil iba rýchly reštart telefónu. Potom sme už mohli bez problémov fungovať s aktuálnym a najmä bezpečným systémom v telefóne.

Perfektne odladený systém s minimom predinštalovaných aplikácií

Už viacerí výrobcovia smartfónov nám ukázali, že čistý Android nemusí byť vždy to najlepšie riešenie. Je síce jednoduché ho použiť, no napriek tomu je potrebná dodatočná optimalizácia. Každý telefón je jedinečný a má originálnu kombináciu hardvérových súčiastok. To si v Motorole už dlho uvedomujú a línia moto g je toho jasným dôkazom. Napriek nízkej cenovke tieto telefóny už dlho disponujú systémom s fantastickými reakciami a odozvou, plynulými animáciami a celkovo skvelým zážitkom pri používaní.

Inak to nie je ani v prípade smartfónu Motorola moto g6 plus. Ten reaguje okamžite, nezasekáva sa a načítavanie aplikácií a ďalšieho obsahu je extrémne rýchle. Okrem výkonného hardvéru tomu telefón vďačí aj práve výborne odladenému softvéru.

Náš tip
Chorvátsko s moto g6 plus: Ako fotí Motorola moto g6 plus | FOTOmánia

Tomu nestoja v ceste žiadne grafické nadstavby a ani množstvo predinštalovaných aplikácií, ktoré spotrebúva výkon na pozadí. Práve naopak – v balíčku predinštalovaných aplikácií by ste akýkoľvek bloatware hľadali veľmi ťažko. Nielenže tu nenájdete žiadne dodatočné aplikácie, ale úplne tu chýbajú aj akékoľvek duplicity. Miesto galérie je tu štandardná aplikácia Google Fotky. Miesto e-mailov zaujme aplikácia Gmail, atď. Navyše je tu predinštalovaná iba aplikácia FM Rádio, Dolby Audio pre nastavenie zvuku a aplikácia Motorola, ktorá na jednom mieste ukrýva všetky dodatočné funkcie, ktoré výrobca do telefónu pridal.

Náš tip
Koľko stojí oprava displeja Motoroly moto g6 Plus | SERVIS

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola.

17.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+