MojAndroid

Čínsky výrobca ZTE zažíva veľmi zlé obdobie. Podľa slov jeho CEO Zhao Xianminga ide o “najhoršiu krízu v 31-ročnej histórii spoločnosti”. A to bude mať samozrejme aj svoje dôsledky. Spoločnosť v najbližšej dobe prepustí až 3000 zamestnancov, čo predstavuje približne 5% celkovej pracovnej sily ZTE. Oddelenie výroby mobilných zariadení pritom príde o približne 600 ľudí, čo predstavuje 10% všetkých zamestnancov v tomto segmente spoločnosti.

zte-nubia-z11-mini-s-840x624

Náš tip
ZTE Nubia Z11 Mini S ponúka 4 GB RAM a 23 Mpix foťák za skvelú cenu

ZTE bude prepúšťať najmä v Číne, kde spoločnosť zaznamenala najväčší prepad na trhu, ktorý predstavuje viac ako 20%. Podľa jedného z riaditeľov zahraničnej pobočky ZTE budú vyhodení ako prví ľudia, ktorí si medzičasom podali žiadosť o zamestnanie u niektorého z konkurentov. Doslovne povedal: “Boli mi povedané mená ľudí, ktorých musím vyhodiť, lebo sa pokúšali získať prácu v (konkurenčnej) spoločnosti Huawei a tým pádom sú pre nás ‘nestabilným faktorom’.”  ZTE CEO, Zhao Xianming, dodal aj predpovede pre rok 2017: “V roku 2017… biznisy, ktoré nebudú sedieť do nášho strategického plánu, alebo budú mať slabé výstupy, budú zastavené, suspendované, pridelené k iným oddeleniam alebo prenastavené, aby sme vylepšili základnú konkurencieschopnosť spoločnosti.” 

Zdroj: Reuters

9.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+