MojAndroid

Svet mohol včera, 8. apríla 2024, sledovať zatmenie Slnka. Teda nie celý svet, ale len určité oblasti. Ľudia sa tento úkaz rozhodli sledovať rôzne. Mnohí si ho fotografovali, iní sledovali voľným okom. Úplné zatmenie našej najbližšej hviezdy bolo viditeľné napríklad v USA a zanechalo za sebou veľké množstvo ľudí, ktorí hlásia bolesť očí. Na tému upozornil portál Android Central.

Bolia ma oči

Google teraz doslova praská vo švíkoch, pretože najvyhľadávanejšou frázou sa v posledných hodinách stala “bolia ma oči.” Najviac vyhľadávaní bolo zaznamenaných v čase, kedy zatmenie Slnka prechádzalo cez oblasť USA. Ľudia v tomto čase vyhľadávali aj ďalšie frázy súvisiace s touto témou, napríklad prečo vás zo zatmenia bolia oči alebo prečo mi slzia oči.

Mohlo by vás zaujímať:

Dôvodom tohto vyhľadávania je pravdepodobne to, že ľudia podcenili, akú silu Slnko môže mať. Nepochopili, že je nebezpečná sa na tento krásny jav pozerať bez akejkoľvek ochrany očí. Pozeranie sa v čase, kedy je viditeľné čo i len jedno percento Slnka, môže vážne poškodiť oči. Pozerať sa je možné len v čase úplného zatmenia, kedy nie je Slnko viditeľné vôbec. To však trvá len veľmi krátky čas.

Pre sledovanie tohto úkazu sa odporúča používať minimálne ochranné okuliare. Niektoré však nespĺňajú bezpečnostné normy, mnoho takýchto modelov si ľudia objednali cez e-shopy a pozerali sa cez ne. V tomto prípade tiež vzniká riziko poškodenia očí.

Náš tip
Staršie Samsungy majú problém s nadmerným vybíjaním batérie. Deje sa tak po aktualizácii
9.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+