MojAndroid

Android Auto je neodmysliteľnou súčasťou smartfónov s operačným systémom Android a skvelým pomocníkom pri navigovaní v aute. Infotainmenty vozidiel stále nedosahujú takú kvalitu a rýchlosť, akú ponúka Google s týmto svojim systémom. A preto je medzi motoristami funkcionalita Android Auto mimoriadne obľúbená.

Google ju neustále vylepšuje, prichádzajú nové funkcie, opravy a záplaty. Bohužiaľ, s každou novou aktualizáciou prichádza aj nová chyba, ktorá je opravená väčšinou v tej nasledujúcej. Z tohto dôvodu veľmi neodporúčame na najnovšiu verziu aktualizovať hneď, ako je to možné, ale je dobré chvíľu počkať. Minimálne kým nevyjdú na povrch prípadné chyby.

Najnovšia verzia už v Google Play

O dostupnosti najnovšej verzie s označením 11.7 teraz informoval portál Autoevolution. Ak ste čakali nejaké nové prevratné funkcie, budete pravdepodobne sklamaní. Najnovšia verzia Android Auto prináša len opravy chýb a vylepšenie stability. Zaujímavé je, že táto verzia nebola najskôr dostupná ako beta, ale hneď sa dostala do obchodu Google Play, takže používatelia si ju môžu rovno nainštalovať.

Opel Mokka-e Android Auto
Android Auto

Jedna novinka by sa ale predsa len našla a nie je príliš pozitívna. Týka sa navigácie a Google Asistenta. Ak máte vo svojom systéme Android Auto spustenú inú navigačnú aplikáciu ako Google Mapy a chcete odoslať navigačný príkaz pomocou hlasu, samotný príkaz sa síce spracuje správne,  no nie je platný pre konkrétnu aplikáciu. Automaticky sa spustí aplikácia Google Mapy, do ktorej je príkaz poslaný.

Nemali by ste prehliadnuť:

Takže ak používate napríklad Sygic, Waze či dokonca Abetterrouteplanner, máte jednoducho smolu. Áno, je pravdou, že navigovanie cez Google Mapy je v platforme Android Auto najobľúbenejšie, no zďaleka nie je jediné. Toto rozhodnutie Googlu trochu smrdí monopolným správaním a sme zvedaví, aký to bude mať dopad v budúcnosti.

android auto hlasove pokyny
Zdroj: Autoevolution

Takéto správanie neumožňuje používateľovi zostať v navigačnej aplikácii, ktorú má práve otvorenú a vzniká tu práve preferencia Google Máp. Keďže táto verzia aplikácie Android Auto nebola najskôr vypustená ako Beta, je pravdepodobné, že ide len o chybu, ktorá bude čoskoro odstránená. Ak teda používate platformu vo vašom automobile a na navigovanie vám slúži iná aplikácia, s aktualizáciou by ste mali počkať.

Je to len chyba, ktorá bude odstránená?

Je tiež možné, že ide o chybu, ktorá ovplyvňuje len určité zariadenia. Zdroj uvádza, že napríklad na Samsungu Galaxy S22+ bolo správanie také, aké popisujeme vyššie, ale na Galaxy S22 Ultra bolo správanie normálne. Spoločnosť Google o tejto novej “funkcionalite” neinformovala.

Viac informácií k tejto téme získame,  keď Google vydá novú beta verziu aplikácie. Stať by sa tak malo v priebehu niekoľkých týždňov. Uvidíme, či sa tam táto novinka bude nachádzať stále alebo sa všetko vráti do pôvodného stavu. Presne tak, ako by sme to chceli.

Náš tip
Prémiový tablet Xiaomi Pad 6S Pro prichádza na Slovensko. Cenou poráža konkurenciu
5.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+