MojAndroid

Aplikácia YouTube Music pre systém Wear OS možno pre niekoho prekvapivo dostáva podporu streamovania hudby. Informáciu priniesol portál AndroidAuthority.

YouTube Music je pre Wear OS dostupná už rok, ale streamovanie hudby doteraz neumožňovala

Od streamovacej služby YouTube Music by asi každý očakával, že bude na každom systéme umožňovať svoju hlavnú náplň – streamovanie hudby. V prípade operačného systému pre smart hodinky Wear OS to však tak doteraz nebolo. Keď služba minulý rok na túto platformu dorazila, tak umožňovala len počúvanie stiahnutej huby z YouTube Music do vnútornej pamäte hodiniek.

YouTube Music v systéme Wear OS 3 | Zdroj:: 9to5Google.com

Spoločnosť Google tento týždeň oznámila, že YouTube Music v systéme Wear OS konečne začne streamovať hudbu cez Wi-Fi alebo LTE siete. Vďaka tomu si už nemusíte vopred sťahovať konkrétne skladby a zoznamy skladieb do vašich smart hodiniek. Samozrejme by mala byť aj naďalej k dispozícii možnosť offline režimu, čo sa hodí pri absencii rýchleho internetového pripojenia.

Ak chcete využiť možnosť streamovania hudby, musíte byť samozrejme odberateľom predplatného YouTube Music Premium. Google potvrdil, že YouTube Music tiež dostáva novú dlaždicu v systéme Wear OS, ktorá vám umožní rýchly prístup k nedávno prehrávanému zoznamu skladieb. Na konkurenčných hodinkách Apple Watch aj naďalej nie je dostupné mobilné streamovanie.

Koľko stojí predplatné YouTube Music?

Služba YouTube Music sa dá samozrejme využívať aj zadarmo, no nebudete môcť počúvať skladby na pozadí a keď ste offline a streamovanie vám ho budú znepríjemňovať reklamy. Ak sa rozhodnete pre zakúpenie predplatného YouTube Music Premium, prvý mesiac dostanete zadarmo a potom vás to bude stáť 5,99 eur mesačne.

K dispozícií je aj rodinný plán a plán pre študentov. Do rodinného plánu môžete pridať až piatich používateľov žijúcich v jednej domácnosti za 8,99 eur mesačne. Ak ešte študujete, študentský plán vás bude stáť iba 2,99 eur mesačne, no budete musieť každý rok dokladovať potvrdenie o štúdiu.

Náš tip
Huawei Watch GT 3 Pro na Slovensku: Cena, dostupnosť a všetko, čo potrebujete vedieť
18.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+