MojAndroid

Konečne sme sa dočkali. Spoločnosť Google v septembri oznámila, že exkluzivita pre smart hodinky Samsung skončí a podporu YouTube Music dostanú aj ostatné inteligentné hodinky s procesorom Snapdragon Wear 4100. Podľa informácií portálu 9to5google je teraz možné aplikáciu používať aj na starších hodinkách so Snapdragon Wear 3100.

Medzi hodinky s týmto procesorom patria napríklad Fossil Gen 5, Suunto 7, Motorola moto 360 tretej generácie a ďalšie. Používatelia, ktoré tieto modely vlastnia, už môžu využívať aj službu YouTube Music.

YouTube Music príde aj na hodinky so starším systémom Wear OS

29.9.2021

Napriek tomu, že nová verzia aplikácie YouTube Music mala byť pôvodne určená len pre smart hodinky s novým Wear OS 3.0, tak sa jej dočkajú aj staršie modely. Podľa portálu by GSMArena by sa tak malo stať tento týždeň.

Pre ktoré modely bude YouTube Music k dispozícii?

Hudobná služba, ktorá nahradila pôvodnú službu Google Play Music, nebola dlhú dobu pre systém Wear OS aktualizovaná. Jej nová verzia sa objavila až predstavením smart hodiniek Samsung Galaxy Watch4, ktoré sú stále jedinými hodinkami s novým systémom Wear OS 3.0.

Samsung Galaxy Watch4
Samsung Galaxy Watch4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Možno aj z tohto dôvodu sa objavila informácia, že nebude podobne ako nová verzia aplikácie Google Mapy dostupná pre staršie verzie systému Wear OS. Teraz sa však v médiách objavila informácia, že by mala byť pre staršiu verziu distribuovaná už tento týždeň.

samsung galaxy watch4
Samsung Galaxy Watch4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

{{shop_name}} od {{product_price}}

Nová verzia YouTube Music prináša offline režim

Malo by ísť o verziu systému Wear OS 2.x a konkrétne modely Fossil resp. Michael Kors 6. generácia Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS a TicWatch E3. Na ďalšie smart hodinky so systémom Wear OS 2.x by sa malo dostať neskôr v priebehu tohto roku bez bližšieho upresnenia.

YouTube Music Wear OS 3 | Zdroj: 9to5Google.com

Podobne, ako konkurenčné Spotify, umožňuje nová verzia hudobnej služby YouTube sťahovať skladby pre prehrávanie v offline režime. Tieto sklady sa aktualizujú vždy, keď sa smart hodinky pripoja k sieti Wi-Fi. Treba však pripomenúť, že len v prípade, ak ste predplatiteľom služby YouTube Music alebo YouTube Premium.

Náš tip
Operátor v Česku úplne vypína 3G sieť, uvoľňuje priestor pre 5G
13.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+