MojAndroid

Ak aplikácia prekoná v obchode Google Play miliardu stiahnutí, v dnešných časoch to nie je ničím prekvapivým. Momentálne je takýchto aplikácií až 54. Avšak YouTube dosiahol ďalší významný míľnik, zaznamenal až 10 miliárd stiahnutí, informuje 9to5google.

To, že ide o aplikáciu od Googlu, zrejme nikoho neprekvapí. Tento významný míľnik len potvrdzuje popularitu streamovacích video služieb. Po príchode rýchleho 4G pripojenia a teraz aj nástupe najnovších sietí 5G je dátovanie rýchlejšie a prezeranie videí na smartfónoch oveľa pohodlnejšie.

youtube 10 miliard stiahnuti
Foto: Play.google.com

Magická hranica 10 miliárd stiahnutí už síce bola prekonaná, avšak v tomto prípade nešlo o klasickú aplikáciu, ale o Služby Google Play. Tie sú potrebné pre správne fungovanie prakticky každého smartfónu s operačným systémom Android.

Miliardu stiahnutí doteraz zaznamenalo 54 aplikácií, hranicu 5 miliárd sa podarilo pokoriť piatim. Medzi najsťahovanejšie už tradične patria aplikácie od Googlu a Facebooku. Najúspešnejšie sú väčšinou tie, ktoré sú v smartfónoch už predinštalované. Nechýba tu však TikTok, aplikácie od Microsoftu, Samsungu či Netflix.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Náš tip
Google Play: Toto sú najsťahovanejšie aplikácie všetkých čias

26.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+