MojAndroid

Sociálna sieť TikTok v ostatných rokoch spôsobila priam ošiaľ. Obrovskej popularite sa teší hlavne medzi mladšími ročníkmi, pričom aktuálne sa jej podarilo prekonať pozoruhodný míľnik.

Ako informuje portál SensorTower, mobilná aplikácia TikTok v oficiálnych digitálnych obchodoch Google Play a Apple Store spolu zaznamenala už 3 miliardy stiahnutí.

V tejto súvislosti je zaujímavé aj to, že obrovský dopyt po aplikácii pokračoval aj po tom, čo došlo k jej odstráneniu z najväčšieho trhu – Indie. Záujem používateľov z celého sveta rástol a strata indického trhu preto nakoniec zjavne nepredstavovala až takú veľkú ranu.

Aplikácia TikTok celosvetovo v prvej polovici roka 2021 patrila na prvú priečku v počte stiahnutí, ale aj z pohľadu tržieb. Počas spomínaného obdobia dosiahla 383 miliónov nových stiahnutí a zákazníci podľa odhadov minuli 919,2 miliónov dolárov. Počet inštalácií síce medziročne poklesol o 38%, no objem tržieb zo strany zákazníkov narástol o 73%.

SensorTower na základe svojich analýz uvádza, že aplikácia TikTok v roku 2021 pokračuje v získavaní nových používateľov a dokonca v tomto smere vykazuje dodatočný rast.

Na výslní po boku Facebooku

TikTok je len piatou aplikáciou mimo herného segmentu, ktorá dokázala dosiahnuť hranicu 3 miliárd inštalácií. Doteraz to bolo výsadou aplikácií spoločnosti Facebook – WhatsApp, Messenger, Facebook a Instagram.

Aplikácií TikTok sa ale nedarí len z pohľadu stiahnutí či používateľského záujmu. Zaradila sa aj medzi veľkú päťku aplikácií, v ktorých zákazníci minuli viac ako 2,5 miliardy dolárov. Zvyšnú štvorku reprezentujú Tinder, Netflix, YouTube a Tencent Video.

Nové inštalácie aplikácie TikTok | Foto: SensorTower

Konkurencia nespí

Stručná analýza portálu SensorTower síce poukazuje na obrovský úspech novej sociálnej siete, ktorá je terajším trendom, no súčasne pripomína aj dravú konkurenciu.

Populárne aplikácie ako YouTube, Snapchat či Instagram začali s integráciou podobných funkcií a možností akými sa ešte donedávna vyznačoval TikTok. Spoločnosť ByteDance, ktorá stojí v pozadí, preto bude musieť pokračovať vo vylepšovaní a udržiavaní svojho ekosystému.

Náš tip
Toto je TOP 10 Android aplikácií, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (7/2021)
19.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+