MojAndroid

Tvorcov videí na platforme YouTube vo veľkom trápia nenávistné alebo spamové komentáre. Momentálne môžu vo videách sledovateľom pripomenúť, aby boli pri písaní komentárov ohľaduplní, prípadne môžu nechcené komentáre vymazať alebo zakázať ich pridávanie. YouTube však teraz podľa portálu Android Police testuje novú funkciu, ktorá tvorcom uľahčí spravovanie komentárov. 

Používateľom sa pred komentovaním zobrazí upozornenie s pravidlami uverejňovania komentárov

YouTube predstavil novú experimentálnu funkciu, na ktorej spolupracuje s niekoľkými tvorcami obsahu. Tá im umožňuje vytvoriť si až tri vlastné pravidlá, ktoré si používatelia budú musieť prečítať a odsúhlasiť pred uverejnením komentára.

YouTube navyše zavádza nové spamové filtre a nástroje na sledovanie toho, či používatelia zverejňujú rovnaký komentár alebo určitú časť z neho vo viacerých videách. Taktiež umožnil tvorcom blokovať takýchto používateľov a spätne odstraňovať spamové komentáre.

Zdá sa, že YouTube sa inšpiroval inými sociálnymi sieťami

Novinka funguje na podobnom princípe, ako funkcie iných sociálnych sietí určené na boj s dezinformáciami. Twitter napríklad používateľom zobrazuje upozornenie, ak sa chystajú zdieľať článok, ktorý si neprečítali. Pri testovaní tejto funkcie sa ukázalo, že ľudia po zobrazení upozornenia otvorili články o 40 % častejšie ako tí, ktorým sa nezobrazilo. Podobnú funkciu neskôr zaviedla aj sociálna sieť Facebook. Na používateľov YouTube to môže mať rovnaký efekt a možno prehodnotia obsah svojho komentára, ak sa im pred uverejnením zobrazia pravidlá určené tvorcom.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
Smartfóny Google Pixel dokážu automaticky zastaviť nabíjanie pri 80 %
18.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+