MojAndroid

Životnosť moderného smartfónu z veľkej časti závisí aj od jeho batérie. Čím dlhšie si batéria udrží svoju kapacitu, tým menej často je pre mnohých potrebné smartfón meniť. Známym trikom, ako predĺžiť životnosť akumulátora, je nabíjať po menších dávkach, napríklad od 20 % do 80 %. Presne o toto sa budú smartfóny zo série Google Pixel snažiť. Novinku zverejnil portál 9to5google.

Funkciu podporujú smartfóny zo série Google Pixel 3 a novšie

Neskôr v roku 2020 nám Google ukázal funkciu pre Pixely, známu ako “Adaptívne nabíjanie”. Išlo o schopnosť nabíjať telefón rôznymi rýchlosťami tak, aby sa predĺžila dlhodobá životnosť batérie. Funguje však napríklad aj s nastaveným alarmom podobne, ako iPhony od konkurenčného giganta Apple.

Google Pixel 4a
Google Pixel 4a | Foto: Redakcia

Telefón jednoducho vie, kedy sa zobudíte a zariadenie sa doplna nabije tesne predtým, ako začne zvoniť budík. Pred týmto momentom si bude nabitie držať na 80 %. Táto vymoženosť bola vydaná pre smartfóny z radu Google Pixel 3 a vyššie, pričom ju je možné nájsť od verzie operačného systému Android 11.

Používateľ dostane upozornenie o aktivácii optimalizácie stavu batérie

Ak je táto funkcia aktivovaná, dostanete upozornenie ako na Always On displeji, tak aj v nastaveniach v časti “Batéria”. Upozornenie ukáže text “Optimalizácia stavu batérie”. Funkcia sa zapne podľa toho, kedy to softvér uzná za vhodné.

Google Pixel 4a
Google Pixel 4a | Foto: Redakcia

Dokonalým príkladom je napríklad nabíjanie po veľmi dlhú dobu, alebo dlhé hranie náročných hier na smartfóne. Žiaľ, momentálne neexistuje žiadne nastavenie, ktoré by povolilo nabíjať mobilný telefón vždy iba do 80 %.

Niektorí používatelia zvyknú zariadenie z nabíjačky odpájať skôr, ako dosiahnu plného nabitia, pretože vedia, že tak dokážu predĺžiť životnosť akumulátora z dlhodobého hľadiska.

Google Pixel 5


Náš tip
Xiaomi predbehol Apple a stal sa druhým najväčším výrobcom smartfónov
16.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+