MojAndroid

Čínsky výrobca Xiaomi zaznamenal v druhom štvrťroku 2021 rekordný 83 % rast v predaji smartfónov. To stačilo na získanie druhej priečky v rebríčku najväčších výrobcov smartfónov, ktorá bola predtým obsadená spoločnosťou Apple. O novinke informoval portál GSMArena.

Na prvom mieste rebríčku sa opäť umiestnila spoločnosť Samsung s 19 % podielom na trhu, hneď za ňou sa nachádza Xiaomi so 17 % podielom a tretie miesto obsadil Apple so 14 %. Štvrté a piate miesto si držia spoločnosti Oppo a Vivo, pričom obe získali 10 % podiel.

Najväčší výrobcovia smartfónov Q2 2021
Foto: Canalys.com

Čínskemu výrobcovi pravdepodobne pomohli nízke ceny

Predaje smartfónov spoločnosti Xiaomi sa zvýšili o viac ako 300 % v Latinskej Amerike, o 150 % v Afrike a o 50 % v západnej Európe. Pravdepodobne tomu pomohol aj fakt, že jej priemerná predajná cena za jeden smartfón je o 40 % nižšia ako v prípade spoločnosti Samsung a o 75 % nižšia v porovnaní s Apple. Pre Xiaomi to však nie je veľmi výhodné, keďže aj napriek rekordným predajom nedosiahne taký zisk ako konkurencia.

Podľa portálu Canalys by sa čínsky výrobca teraz mal sústrediť na zvýšenie predaja svojich špičkových zariadení, ako je Mi 11 Ultra. V porovnaní s konkurenciou to môže byť náročné, keďže Oppo a Vivo sa pokúšajú dosiahnuť podobný cieľ. Navyše nemajú problém investovať oveľa viac do konvenčného marketingu.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | Foto: Redakcia


Xiaomi sa v budúcom štvrťroku môže stať najväčším výrobcom smartfónov

Ak bude Xiaomi v tomto rýchlom raste pokračovať aj v nasledujúcich štvrťrokoch, môže pokojne poraziť Samsung a stať sa tak najväčším výrobcom smartfónov. Nie je to nerealistické očakávanie, keďže ostatní výrobcovia zaznamenali oveľa menší rast. Samsung rástol o 15 %, Apple len o 1 % a Xiaomi zatiaľ nedobiehajú ani Oppo s Vivom.

Náš tip
Xiaomi mení plán bezpečnostných aktualizácií | Prehľad

16.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+