MojAndroid

Minuloročný smartfón Google Pixel 5 nebol práve prémiovým modelom a pre niektorých fanúšikov značky mohol byť aj sklamaním. Aj preto majú oveľa väčšie očakávania od jeho nástupcu, Google Pixel 6. Podľa portálu AndroidPolice sa teraz môžu s predstihom pokochať jeho údajným dizajnom, ktorý bude radikálne odlišný od predošlých generácií.

Zadná strana novej generácie Pixelov sa radikálne zmení

Obrázky novej generácie zverejnil Jon Prosser vo videu YouTube kanálu Front Page Tech. Video zároveň potvrdzuje, že by sme mali dočkať až dvoch modelov Google Pixel 6 a Google Pixel 6 Pro. Dizajn chystaných noviniek je prakticky rovnaký a vizuálne sa líšia len svojou veľkosťou.

Predná strana by mala opäť patriť displeju s dierou pre selfie fotoaparát a snímačom odtlačkov prstov. Boky smartfónov budú mierne zaoblené z lesklého kovu, ktorým bude s najväčšou pravdepodobnosťou hliník. Hlavné zmeny sú viditeľné až na zadnej strane. Predošlá generácia mala modul fotoaparátu umiestnený v jej ľavom hornom rohu a snímače boli zoradené do mriežky.

Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro | Foto: AndroidPolice.com

Nová generácia bude mať tri snímače a LED blesk zoradené v horizontálnej polohe po celej šírke tela. Modul fotoaparátu bude zároveň vo vrchnej časti po celej šírke výrazne vyvýšený nad ostatné časti zadnej strany. Nebude tak dochádzať k nestabilite smartfónu pri jeho položení na stôl.

Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro | Foto: AndroidPolice.com

Modul fotoaparátu by mal byť od ďalších časti farebne odlíšený čiernou farbou. Vrchná časť zadnej strany nad ním má na obrázkoch oranžovú farbu. Spodná časť zadnej strany pod modulom fotoaparátu je zase biela, v prípade verzie Pixel 6 Pro s mierne oranžovým nádychom. V jej strede je veľké písmeno G, ktoré symbolizuje spoločnosť Google.

Google vyvíja v spolupráci so Samsungom pre nové Pixely vlastný čipset

Okrem radikálnej zmeny dizajnu by sme mali podľa portálu AndroidPolice ešte jednej dôležitej zmeny v použitom čipsete. Smartfóny Google Pixel využívajú už od svojho vzniku čipset amerického výrobcu čipov Qualcomm. Pre novú generáciu by mal ale Google vyvinúť v spolupráci so Samsung vlastné riešenie s kódovým označením Whitechapel. Google tak pôjde v stopách konkurenčného Applu, ktorý pre svoje smartfóny iPhone tiež vyvíja vlastné čipsety.

Náš tip
Kedy dorazí nadstavba MIUI 12.5 na váš smartfón a aké obmedzenia bude mať?

14.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+