MojAndroid

Sociálne siete radi navzájom kopírujú nové funkcie, ale tentokrát je to pre lepšie dobro spoločnosti. Facebook testuje novú funkciu, s ktorou ako prvá prišla sociálna sieť Twitter. Tá používateľov upozorní, aby si článok prečítali predtým, ako ho budú zdieľať. O téme informoval portál TheNextWeb.

Facebook o novinke informoval na Twitteri a vo svojom tweete ukázal snímku obrazovky nového varovania, ktoré sa zobrazí, keď budete chcieť zdieľať neprečítaný. Na výber vám dá z dvoch možností – otvoriť článok alebo ho zdieľať bez otvorenia. Facebook vám teda nezakáže zdieľať článok bez toho, aby ste si ho prečítali, iba vás na to upozorní.

Twitteru sa táto funkcia osvedčila, na rade je Facebook

Možno si poviete, že takáto funkcia nikomu nezabráni zdieľať články, ktoré si neprečítal. Avšak Twitter túto funkciu otestoval predtým, ako ju oficiálne spustil a zistil, že ľudia po zobrazení upozornenia otvorili články o 40 % častejšie ako tí, ktorým sa nezobrazilo. Mnoho z nich nakoniec článok ani nezdieľalo po tom, čo si ho skutočne prečítali.

Pandémia je pre konšpirátorov zlatá baňa

Táto funkcia je jednou z mnohých, pomocou ktorých sa Facebook snaží zastaviť šírenie dezinformácií. Príchod pandémie celú situáciu len zhoršil a na sociálnej sieti sa pravidelne objavujú príspevky, ktoré na základe nepodložených argumentov útočia na aktuálny vývoj pandémie. Konšpirátori si najnovšie zobrali na mušku vakcíny proti koronavírusu, ale v minulosti bola medzi nimi obľúbená aj téma antigénového testovania alebo populárne boli aj špekulácie o tom, kto pandémiu začal a čo tým chcel dosiahnuť.

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
Náš tip
Orange spúšťa 5G sieť v Bratislave a Banskej Bystrici s teoretickou maximálnou rýchlosťou 1300 Mbit/s
12.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+