MojAndroid

Facebook je už dlhé roky cieľom kritiky – za ochranu osobných údajov, za umožnenie šírenia podvodov a dezinformácií a pár ďalších dôvodov by sa ešte našlo. Najnovšie však Facebook zakročil voči dezinformáciám týkajúcich sa pandémie. Dezinformácie o vakcíne a pandémii jej pomôže vyvracať aj samotná WHO (Svetová zdravotnícka organizácia).

Facebook konečne maže dezinformácie o pandémii

WHO totiž prispela argumentmi, ktorými sa Facebook riadi pri mazaní príspevkov. Sú dostupné na stránke Aktualizácia zásad a ochrana v súvislosti s ochorením COVID-19 na Facebooku aj v slovenčine. Niektoré z nich spomína obrázok nižšie:

Facebook maže dezinformácie o COVID-19
Zdroj: Facebook.com

Nové pravidlá budú zamerané voči stránkam, skupinám aj jednotlivcom, ktoré budú takéto príspevky vytvárať. Účty, ktoré sa dopustia opakovaných porušení, bude sociálna sieť mazať. Moderátori skupín, ktoré budú obsahovať dezinformácie, budú po upozornení povinní moderovať spomínané príspevky. Pomôžu aj fact-checkeri, ktorí budú aj naďalej overovať tvrdenia používateľov. Ak označia príspevok za dezinformáciu, Facebook bude zobrazovať takéto varovanie a dezinformácie obmedzí.

Okrem toho Facebook upriami pozornosť na to, aby ľuďom prinášal overené informácie. Chce podobne ako Google dávať ešte viac do popredia informácie o pandémii od dôveryhodných zdrojov, akými sú aj miestne zdravotnícke inštitúcie – Ministerstvo zdravotníctva SR alebo Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI).

Facebook informácie o očkovaní
Zdroj: Facebook.com

Tieto informácie by sa mali zobraziť v známom COVID-19 infocentre. Konkrétne by mali pribudnúť informácie o dostupnosti vakcín a o pravidlách, kto, kedy a kde by sa mohol ísť zaočkovať. Navyše by sa toto infocentrum malo dostať aj na Instagram, spomína Engadget.

Facebook informácie o koronavíruse
Zdroj: Facebook.com

Spoločnosť Facebook taktiež pomôže zdravotníckym organizáciám kreditmi na reklamu v celkovej hodnote až 120 miliónov dolárov. Rovnako im pomôže aj s tréningom a podporou, aby dokázali ešte efektívnejšie informovať ľudí.

Náš tip
Tim Cook nepriamo zaútočil na Facebook. Dôvodom je ochrana osobných údajov

9.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+