MojAndroid

Vybraní tvorcovia mali ešte v decembri možnosť otestovať nový formát, ktorý im umožnil vytvárať videá s dĺžkou až 3 minúty. Zdá sa, že dlhé videá sa medzi touto skupinkou používateľov osvedčili a 3-minútové videá budú môcť onedlho nahrávať všetci používatelia sociálnej siete TikTok. O novinke informoval portál XDA Developers.

TikTok: Možnosť vytvárať 3-minútové videá sa k používateľom dostane v najbližších týždňoch

„Tvorcovia radi natáčajú viacdielne série, no často počúvame, že niektorí by chceli trochu viac priestoru napríklad na ukážku prípravy svojich receptov alebo prepracovaných beauty a edukačných návodov. S novým formátom budú mať tvorcovia možnosť vytvoriť nový zaujímavý obsah s menej prísnym časovým obmedzením,“ uviedla na blogu produktová manažérka TikToku, Drew Kirchhoff.

Nový formát sa k ostatným používateľom dostane v priebehu nasledujúcich týždňov. Aplikácia vás na jeho dostupnosť upozorní krátkym oznámením pri spustení aplikácie. Nižšie nájdete 3-minútové videá, ktoré TikTok zdieľal na predstavenie novej funkcie.

@danieljmertzlufft

Grocery Store: A New Musical #grocerystore #fyp #musicaltheatre #musical #singing #musicaltheater #acting #newmusicals

♬ Grocery Store Musical New York Summer MT parody – danieljmertzlufft

@nathanevanss

The Wellerman. #seashanty #sea #shanty #viral #singing #acoustic #pirate #new #original #fyp #foryou #foryoupage #singer #scottishsinger #scottish

♬ Wellerman – Sea Shanty – Nathan Evans

@feelgoodfoodie

Baked feta pasta with cherry tomatoes!! Recipe on blog • Inspired by @grilledcheesesocial 😘 #tiktokpartner #LearnOnTikTok #fetapasta #recipes

♬ original sound – Feel Good Foodie

Vďaka novému formátu môže TikTok lepšie konkurovať ostatným platformám

Nová funkcia pomôže TikToku konkurovať iným platformám na zdieľanie videí, ako je napríklad YouTube, ktorý nedávno predstavil službu YouTube Shorts. Sociálnej sieti taktiež poskytne výhodu voči Instagramu, kde používatelia majú na zdieľanie videí k dispozícií službu IGTV a Instagram Reels.

Náš tip
Nokia predstaví smartfón s operačným systémom HarmonyOS

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+