MojAndroid

Pripravovaná novinka bude predstavená už o niekoľko dní na výstave IFA v Berlíne. Spoločnosť by tu mala odhaliť nielen novú Xperiu Z5, ale aj jej mini variant Xperiu Z5 compact. Detaily ohľadom týchto smartfónov sú zatiaľ veľmi strohé a veľa o nich nevieme. Nové uniknuté obrázky však odhaľujú ďalší podstatný parameter. Sony sa podľa nich rozhodlo navýšiť rozlíšenie fotoaparátu z 20,7 na rovných 23 Mpix. Pôjde o 1/2.3” Exmor RS snímač, ktorý by mal disponovať novým hybridným systémom zaostrovania. Je dosť možné, že pôjde o systém podobný tomu, ktorý podporuje aj Qualcomm. Či pôjde ale o rovnakú technológiu zatiaľ nie je známe.

sonyxperiaZ5

Nové rendery smartfónu odhaľujú tiež podobný dizajn ako u predchodcov. Nečakajte teda žiadne výrazne inovácie v dizajnovom jazyku spoločnosti. Dočkať by sa ale mali minimálne niektorých nových farebných kombinácií, či čítačky odtlačkov prstov, ktorá by mala byť vsadená do nového hardvérové tlačidla pre zapnutie smartfónu. Presné detaily sú však stále len otázkou dohadov. Čo sa týka ostatných špecifikácií, tak Xperia Z5 by mala disponovať veľkým 5,5-palcovým displejom, výkonným procesorom Snapdragon 820, 4 GB RAM, či batériou s kapacitou 4500 mAh. Aspoň tak to tvrdia niektoré zdroje. Či sa tieto parametre ukážu ako pravdivé sa dozvieme už čoskoro.

sonyxperiaZ5_2 sonyxperiaZ5_3

Zdroj: gsmarena

28.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+