MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi už roky inštaluje do smartfónov systém MIUI, ktorý je postavený na oficiálnom Androide. Výrazne vylepšuje používateľské rozhranie, ovládacie prvky a funkcie pôvodného systému od Googlu. V posledných rokoch sa ale v systémových aplikáciách objavujú reklamy, ktoré majitelia Xiaomi smartfónov často kritizujú. Podľa serveru XDA-developers výrobca reaguje na kritiku a v novej beta verzii MIUI 10 prináša tlačidlo pre ich kompletné vypnutie.

MIUI reklamy tlačítko vypnutia

Dôvodom reklám je nízka marža smartfónov Xiaomi

Dôvodom, prečo spoločnosť Xiaomi dáva do systému MIUI reklamy, je nízka cena jej smartfónov. Už niekoľko rokov sa snaží udržiavať 5% maržu pri ich predaji, čo je niekoľkonásobne menej ako v prípade konkurencie typu Samsung a Apple. Reklamy im následne môžu aspoň trochu vylepšiť príjmy. Tento dôvod ale väčšinu zákazníkov nezaujíma a reklamy sú pre nich tŕňom v oku.

Nové tlačidlo sa možno objaví až v MIUI 11

V MIUI sa reklamné bannery nachádzajú len v systémových aplikáciach a nie sú tak násilné ako v klasických mobilných aplikáciách. Môžu ale narúšať estetiku systému. Doteraz ich museli  používatelia vypínať zložitými krokmi zvlášť v každej sekcii MIUI. V beta verzii MIUI 10 s označením 9.8.29 sa objavilo v nastaveniach nové tlačidlo, ktoré vypne reklamy kompletne v celom systéme. Či sa nová funkcia stihne objaviť ešte v stabilnej verzii MIUI 10, nie je zatiaľ isté. Mohla by byť ale súčasťou chystaného MIUI 11.

Náš tip
Xiaomi predstavilo Mi Charge Turbo, najrýchlejšie bezdrôtové nabíjanie na svete
10.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+