MojAndroid

Čínska spoločnosť dnes predstavila nový štandard rýchleho nabíjania s názvom Mi Charge Turbo. Dosahuje nabíjací výkon až 30 W. Prvým smartfónom, ktorý bude tento štandard podporovať, by mal byť model Mi 9 5G. Takýmto extrémne rýchlym bezdrôtovým nabíjaním by mal disponovať aj Xiaomi Mi Mix 4, ktorý bude predstavený ešte v septembri. Téme sa venoval web Android Central.

  • Batériu s kapacitou 4000 mAh nabijete pomocou technológie Mi Charge Turbo len za 70 minút, na 50 percent to bude trvať 25 minút

Xiaomi tiež hovorí, že nová technológia je efektívna až na 98 %. Aj vďaka takto vysokej účinnosti sa podarilo udržať teploty počas nabíjania na normálnych hodnotách. Xiaomi Mi 9 Pro 5G bude prvým smartfónom, ktorý budete môcť bezdrôtovo nabiť už za 70 minút (4000 mAh batéria). Navyše, tento model ponúkne aj reverzné bezdrôtové nabíjanie s výkonom 10 W.

Spoločnosť nezabudla pripomenúť, že pracuje na novej technológii rýchleho káblového nabíjania, ktorá by mala disponovať výkonom až 100 W.

Nové príslušenstvo v portfóliu

Okrem samotnej technológie sme mali možnosť vidieť aj oznámenie bezdrôtovej nabíjačky s výkonom 30 W. Presnejšie, predstavený bol nabíjací stojan. Informoval o ňom web GizmoChina. Opäť zaujme čistým dizajnom, na ktorý sme si už pri Xiaomi zvykli.

Ďalším príslušenstvom, ktoré bolo dnes predstavené, je nabíjacia podložka. Tá je nečakane hrubá a veľká asi ako kniha. Zaujímavosťou je, že je úplne jedno, kam smartfón položíte, nabíjať sa bude vždy. Na videu vyššie môžete vidieť, ako to funguje. Viditeľný je aj kábel, no toto príslušenstvo s najväčšou pravdepodobnosťou poslúži aj ako powerbanka. O kapacite batérie však informácie nemáme. Poslednou zaujímavosťou je aj displej, ktorý sa nachádza na boku zariadenia. Ten informuje o aktuálnom čase a nabíjacom výkone.

Ceny nabíjacieho stojanu a nabíjacej podložky zatiaľ neboli oznámené.

Náš tip
Xiaomi pracuje na štyroch smartfónoch so 108 megapixelovým fotoaparátom
9.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+