MojAndroid

Snímač so 108 MP rozlíšením bol predstavený začiatkom augusta a pochádza z dielne Samsungu. Na vývoji spolupracoval kórejský výrobca aj s čínskym Xiaomi. A práve Xiaomi ponúkne prvý smartfón s týmto fotoaparátom, pravdepodobne ešte v tomto roku.

Vysoké rozlíšenie a video v rozlíšení 6K

Maximálne rozlíšenie senzora je až 12 032 x 9 024 pixelov. Výhodou väčšieho senzora je tiež to, že dokáže v zhoršených svetelných podmienkach poňať viac svetla. Disponuje aj funkciou Smart-ISO, ktorá ponáha senzoru inteligentne zvoliť správnu hodnotu ISO tak, aby bol výsledok čo najlepší.

Chýbať nesmie ani technológia spájania štyroch pixelov do jedného. Výsledná fotografia má tak rozlíšenie 27 megapixelov. Hlavnou výhodou tohto spájania je ale to, že na 4 pixely dopadne viac svetla, ako na jeden. To znamená svetlejšie nočné fotografie.

108 megapixelový fotoaparát

Senzor okrem toho ponúka možnosť nahrávania videí v 6K rozlíšení (6016 x 3384 pixelov) pri 30 snímkoch za sekundu.

Tucana, Draco, Umi a Cmi

Toto sú kódové označenia pripravovaných smartfónov od Xiaomi, ktoré budú obsahovať 108 MP fotoaparát. Informoval o nich web XDA Developers. Nedávno sme informovali, že prvým smartfónom s týmto senzorom bude Xiaomi Mi Mix 4. O to zaujímavejšie je, že ani jedno z týchto kódových označení mu nepatrí. To znamená, že Xiaomi pracuje až na piatich smartfónoch s týmto fotoaparátom.

Xiaomi Mi Mix 4 by mal byť predstavený ešte v tomto roku. O ostatných pripravovaných zariadeniach informácie zatiaľ nie sú, no očakávame, že ich uvidíme niekedy v prvej polovici roku 2020.

Náš tip
Samsung predstavil snímač pre smartfóny s obrovským rozlíšením
2.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+