MojAndroid

Fanúšikovia čínskeho giganta Xiaomi sa v poslednej dobe často sťažovali. Dôvodom boli problémy s najnovšie vydanými smartfónmi. Podľa portálu GizmoChina.com a používateľov je chybou senzor priblíženia.

Ako plánuje Xiaomi vyriešiť tento problém?

Proximity sensor alebo po slovensky senzor priblíženia, slúži napríklad na to, aby sa počas hovorov pri priložení telefónu k uchu automaticky vypla obrazovka. Tento senzor takto zabraňuje nechceným interakciám ucha s displejom. Zákazníci už debatovali aj o tom, že za zavinenie môže hardvérová chyba pri výrobe. Dôvodom však pravdepodobne bude dodávateľ tejto súčiastky Elliptic Labs, s ktorým spoločnosť ukončila spoluprácu.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Xiaomi Mi 11 Lite 5G | Foto: Redakcia


Čínsky gigant uzavrel zmluvu s novým dodávateľom Minhhao Sensing, ale nie je zatiaľ známe, kedy sa senzory od novej firmy dostanú do smartfónov vo výrobe. Čínska spoločnosť vyhlásila, že pracuje aj na ostatných chybách najnovších zariadení a vydá celosvetové updaty na ich zlepšenie a kalibrovanie chybných senzorov priblíženia.

Stále samozrejme ostáva otvorená aj možnosť chyby v hardvére, nakoľko sa vyskytuje na veľkom množstve mobilných zariadení. Pokiaľ vás zaujíma, ako bude známa značka pokračovať s riešením chýb, určite sledujte našu stránku aj naďalej.

Náš tip
Novým Xiaomi produktom bude v názve chýbať označenie „Mi“

25.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+