MojAndroid

Len pred niekoľkými týždňami čínsky výrobca Xiaomi predstavil nový smartfón Mi Mix 4. Podľa portálu Android Authority bude tento model pravdepodobne posledný, ktorý bude mať v názve slovíčko „Mi“. Výrobca údajne plánuje prejsť na jednoduchší systém pomenovania svojich zariadení.

V Číne už existujú produkty spoločnosti Xiaomi, ktorým v názve chýba slovíčko Mi

Ak bude Mi Mix 4 naozaj posledným modelom so slovíčkom Mi v názve, bude to znamenať, že ďalšia vlajková spoločnosti dostane názov už len Xiaomi 12. Sú to síce len dve písmená, no pre značku to predstavuje veľký rozdiel. Pri pomenovávaní smartfónov používala označenie Mi už od svojho úplne prvého smartfónu Mi 1. No je potrebné poznamenať, že spoločnosť v Číne predáva niekoľko produktov, ktorým označenie Mi chýba. Spoločnosť chce týmto krokom možno globálne zjednotiť označenie svojich produktov.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | Foto: Redakcia


Pre existujúce produkty sa však nič mení a zmena sa bude týkať len nových produktov. Taktiež sa dotkne aj iných zariadení než len smartfónov, napríklad tabletov alebo smart príslušenstva.

Označenie má pre výrobcu dva významy

A čo vlastne to Mi znamená? Lei Jun, spoluzakladateľ spoločnosti Xiaomi, kedysi poznamenal, že toto slovíčko označuje dve veci: „Mobile internet“ a „Mission impossible“. Prvý význam ukazuje na zameranie spoločnosti, zatiaľ čo druhý na jej ambície.

Náš tip
Xiaomi obviňuje Realme, že už kopíruje aj ich marketingovú stratégiu
24.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+