MojAndroid

Celosvetovo známa spoločnosť Xiaomi, 14.1.2022 predstavila svoje nové modely pomocníkov do domácnosti. Reč je o nových robotických vysávačoch Mi Robot Vacuum-Mop 2. Táto novinka príde na trh v štyroch verziách, ktoré uspokoja náročných, ale aj menej náročných zákazníkov.

Vysávače sú vybavené najpokročilejšími navigačnými technológiami a vylepšeným systémom rozoznávania priestoru. Výdrž batérie je zabezpečená väčšou kapacitou. Sací výkon je oproti predošlým modelom upravený a skvalitnený. Ceny jednotlivých modelov sú veľmi prívetivo prispôsobené pre každú domácnosť.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra

Robotický vysávač s príponou Ultra je najvýkonnejším z celého radu pripravovaných noviniek. Táto mašina uspokojí úplne každého zákazníka. Vysávač je vhodný na akýkoľvek povrch väčších, ale samozrejme aj menších rozmerov. Vďaka samovyprázdňovacej stanici sa o zariadenie nemusíte skoro vôbec starať.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra
Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra | Zdroj: mi.com

Najexkluzívnejší model je vybavený vylepšeným systémom navigovania, ktorý dokáže rozoznávať aj jednotlivé objekty. Na orientovanie v priestore používa systém LDS(Laser Direct Sctructuring). Ten pomocou vežičky, na hornej časti zariadenia vysiela laserové lúče a ich odrazmi deteguje objekty aj v tmavom prostredí.

Na prednom nárazníku sa nachádzajú kamery, fungujúce na princípe ToF (Time of Flight) s podporou nového systému S-cross 3D. Systém dokáže pomocou umelej inteligencie a technológií rozpoznávať trojrozmerné objekty, ako napríklad hračky.

Ultra verzia vysávača disponuje sacím výkonom až 4 000 Pa, čo je o tretinu vyšší, ako u zariadení rovnakej cenovej kategórie. Preto zvláda vysávanie aj väčších a ťažšie dostupných nečistôt. Tento obrovský výkon nezabraňuje robotickému vysávaču povysávať plochu veľkú až 240 metrov štvorcových. To všetko vďaka batérii s kapacitou 5 200 mAh.

Okrem štyroch režimov vysávania a troch režimov mopovania s dávkovaním vody sa vysávač pýši aj skvelou kompatibilitou so samovyprázdňovacou stanicou, ktoré sa vo väčšine prípadov predávajú samostatne. Podobne tomu je aj pri tomto modeli. Stanica taktiež funguje ako aj dobíjacie centrum.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra Navigácia
Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra – Navigácia | Zdroj: mi.com

Jej hlavnou funkciou je však automatické vyprázdňovanie nádoby na nečistoty s kapacitou 550 ml do vymeniteľných vreciek. Tie dokážu vďaka objemu štyroch litrov vyprázdniť plnú nádobu z vysávača až sedem krát. To znamená, že o vysávač sa prakticky nemusíte starať aj zopár týždňov.

Oproti ostatným modelom od konkurencie prinášajú robotické zariadenia dvojkanálové čistenie. Na spodnej strane vysávača sa nachádzajú dva otvory, z ktorých prvý slúži na vyťahovanie nečistôt zo zariadenia po jeho zaparkovaní. Druhý otvor tlačí do vysávača vzduch. Ten umožňuje jeho omnoho rýchlejšie vyprázdňovanie.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 sa bude dať zakúpiť v oficiálnych predajniach spoločnosti Xiaomi na Slovensku od 22. januára 2022 za 489 €. Stanica na automatické vysávanie bude samostatne dostupná na slovenskom trhu od 22. januára za cenu od 229 €.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro

Pro verzia nových modelov robotických vysávačov je vybavená nadštandardne veľkou kapacitou batérie a silným sacím výkonom. Aj táto verzia používa na lokalizovanie a navigáciu LDS. Zariadenie sa preto vie orientovať v priestore aj v zníženej viditeľnosti a vďaka zvýšenému podvozku sa dokáže dostať cez prahy dverí vysoké až 2 cm.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro
Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro | Zdroj: mi.com

V aplikácii Mi Home si môže každý člen rodiny nastaviť označiť a nakalibrovať každú miestnosť. Podľa inštrukcií, ktoré zadáte do apky si môžete vytvoriť vlastný harmonogram vysávania a vyznačiť oblasti, ktoré má vysávač obchádzať. Zariadenie je vybavené silným motorom so sacím výkonom 3 000 Pa, čo je skoro o polovicu viac, ako pri predošlej generácii.

Verzia s prívlastkom Pro je vybavená novým systémom mokrého čistenia. Okrem automatického elektronického dávkovania množstva vody prekvapí aj nová funkcia sonického vibrovania. Frekvencia je až 10 000 vibrácií za minútu.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro Navigácia
Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro – Navigácia | Zdroj: mi.com

Výhodou je vibrácia celého vysávača, čo umožňuje vyčistenie aj odolnejších nečistôt. Pri použití funkcie mopu jednotka vytvára stopu v tvare písmena Y, čím docieli rovnomerné čistenie určenej plochy.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro


Batéria s kapacitou 5 200 mAh dovoľuje zariadeniu fungovať neuveriteľných 180 minút na jedno nabitie. Ako bolo už spomenuté, ovládanie podporuje aj aplikáciu od Xiaomi s možnosťou využívania virtuálnych asistentov, ako napríklad Amazon Alexa, či Google Assistant. Xiaomi Mi Robot bude dostupný od 22. januára v dvoch farebných prevedeniach bielej a čiernej za cenu 409 €.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2

Tento ideálny pomocník do domácnosti je určený aj pre tých, ktorí vyhľadávajú zariadenia s pokročilými funkciami za ešte dostupnejšiu cenu, ako sú predošlé modely. Mapovanie domácnosti v tomto prípade využíva systém vSLAM (Visual Simultaneous Localization and Maping). Na hornom povrchu sa nachádza kamera, ktorá sníma okolie pod 137 stupňovým uhlom a sleduje, kde sa vysávač nachádza a čo všetko je v jeho blízkosti.

Orientovanie je plynulejšie a spoľahlivejšie hlavne vďaka novému štvorjadrovému procesoru Cortext A35. Výhodou takéhoto navigovania je znížený profil zariadenia na 8 cm. Preto je vhodný na vysávanie a mopovanie aj pod nábytkom.

Mi Robot Vacuum-Mop 2
Mi Robot Vacuum-Mop 2 | Zdroj: mi.com

Motor dosahuje sací výkon 2 700 Pa je ideálny aj na vysávanie ťažších nečistôt aj z kobercov. Batéria s kapacitou 3 200 mAh umožňuje jednotke pracovať bez nabíjania až 110 minút. Tento model podporuje aj funkciu pritlačenia handričky s elektricky dávkovanou vodou.

To znamená, že s ľahkosťou zvládne vyčistiť aj odolnejšie nečistoty. Cenovo sa bude robotický vysávač od čínskeho giganta pohybovať od 22. januára na hranici 299 €. Dostupný však bude len v bielej farbe.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

Táto najlacnejšia verzia z celého dvojkového modelového radu s prívlastkom Lite patrí medzi cenovo najdostupnejšie vysávače s funkciou mopu na trhu. To však neznamená nič zlé, pretože vysávač ponúka dostatočné množstvo funkcií a výkonu.

Na navigovanie používa funkciu Visual-aided Intertial Navigation, čo je štandardný systém, ktorý využíva gyroskop. Tento model však vyniká tým, že na vrchnej časti povrchu sa nachádza aj kamera sledujúca strop miestnosti.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite
Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite | Zdroj: mi.com

Jednotke nechýbajú ani základné funkcie, ako automatické parkovanie do nabíjacej stanice a následné vysávanie, či ovládanie pomocou virtuálnych asistentov. Podvozok je navrhnutý tak, že bez najmenších problémov prekoná prah vysoký 2 cm a povysáva aj plochy pod nábytkom s výškou do 82 milimetrov.

Lite novinka sa pred konkurenciou nezahanbí ani svojim sacím výkonom 2 200 Pa a batériou s kapacitou 2 600 mAh. Jeho cena je najnižšia z celého zoznamu, a tá sa pohybuje na hranici 229 €. Dostupnosť je opäť len v bielej farbe. Podrobné údaje od všetkých novinkách si môžete porovnať aj v tabuľke špecifikácií nižšie.

Xiaomi Mi Robotic Vacuum-Mop 2 Ultra Xiaomi Mi Robotic Vacuum-Mop 2 Pro Xiaomi Mi Robotic Vacuum-Mop 2 Xiaomi Mi Robotic Vacuum-Mop 2 Lite
Navigácia LDS + ToF LDS vSLAM VaIN (Gyroskop + RGB)
Batéria 5 200 mAh 5 200 mAh 3 200 mAh 2 600 mAh
Sací výkon 4 000 Pa 3 000 Pa 2 700 Pa 2 200 Pa
Kapacita zásobníka na nečistoty 550 ml 450 ml 550 ml 450 ml
Kapacita zásobníka na vodu 200 ml 270 ml 250 ml 270 ml
Podpora mobilnej aplikácie áno áno áno áno
Sonická vibrácia pri mopovaní nie áno áno nie
Dobitie a pokračovanie vo vysávaní áno áno áno áno
cena 489 eur, (Automatická vyprázdňovacia stanica 229 eur ) 409 eur 299 eur 229 eur

V prípade, že by ste mali záujem o iné robotické vysávače od značky Xiaomi, či konkurencie, môžete prečítať aj náš ďalší článok s výberom najlepších robotických pomocníkov do domácnosti za rok 2021.

Náš tip
OnePlus 10 Pro vs OnePlus 9 Pro: Porovnanie dvoch generácií vlajkových lodí
15.1.2022
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+