MojAndroid

Robotický vysávač sa za posledné roky stal neoceniteľným pomocníkom pri domácom upratovaní. Dokáže ušetriť neskutočné množstvo času, ktorý by ste inak museli obetovať na pri behaní s vysávačom po celom byte. Namiesto toho sa môžete venovať omnoho príjemnejším aktivitám. Starosti s upratovaním stačí prenechať na robotické vysávače.

V praxi kúpou robotického vysávača ušetríte nielen čas, ale aj prípadnú námahu. Robotického pomocníka stačí raz nastaviť, a potom si už viac-menej bude žiť vlastným životom. Zvolíte si len vhodný upratovací plán, a potom už len stačí cez mobilnú aplikáciu občas skontrolovať, či všetko prebieha tak, ako by malo.

Moderné robotické vysávače zvládajú svoju robotu skutočne dobre. Skutočne sa nemusíte obávať, že dom či byt nedokázali poriadne upratať. Kompaktné rozmery a roky vývoja ich premenili na jedinečných bojovníkov proti prachu a špine aj v tých najnáročnejších miestach. 

Ponuka robotických vysávačov je dnes poriadne široká a bežný človek sa v nej môže strácať, preto vám prinášame praktický prehľad. 

iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7+ titulka
iRobot Roomba i7+ | Foto: Miroslav Schwamberg

Úplná topka na trhu robotických vysávačov. iRobot Roomba i7+ je stelesnením toho najkvalitnejšieho a najlepšieho, čo nájdete medzi automatickými pomocníkmi s upratovaním. Používa sa úplne bezstarostne, pretože väčšina potrebných úkonov je plne automatizovaná. Rovnako jednoduchá je aj údržba.

Roomba i7+ sa vždy postará o špičkovú čistotu vašej domácnosti. Obsahuje nádobu na smeti v objeme 0,6 litra, ktorú si dokáže vyprázdňovať úplne automaticky. K tomu sa pripája množstvo pokročilých režimom upratovania, schopnosť prekonávať aj náročnejšie prekážky a prvotriedny filtračný systém HEPA.

Poteší aplikácia v slovenčina, systém dvojitého upratovania, ochrana pred zamotaním sa do káblov, či už spomínané automatické vysypávanie zberného koša. Myslelo sa na úplne všetko.

Snáď jediné, čo je tomuto modelu možné vytknúť, je vyššia predajná cena. Ak však chcete mať len to najlepšie, tak skrátka musíte počítať s tým, že si trochu priplatíte. Roomba i7+ je investíciou, ktorá sa oplatí.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
Test iRobot Roomba i7+: Robotický vysávač pre najnáročnejších

Rowenta RR 7755 WH

robotické vysávače
Rowenta RR 7755 WH | Foto: Rowenta.sk

Cenovo prívetivejší, no stále veľmi zaujímavý a poriadne prepracovaný model. Robotický vysávač Rowenta RR7755WH opäť patrí medzi pomocníkov, vďaka ktorým už viac nebudete musieť riešiť upratovanie domácnosti. Okrem vysávania zvláda aj súčasné mopovanie, takže zabíja dve muchy jednou ranou.

Vďaka senzorom sa nemusíte obávať žiadneho pádu zo schodov, či narážania do prekážok alebo náhleho prerušenia upratovacieho procesu. Používanie je pritom veľmi jednoduché. Stačí si v mobilnej aplikácii nastaviť plán upratovania a o nič viac sa nemusíte starať.

Podobne ako ostatné kvalitné robotické vysávače, aj model Rowenta RR 7755 WH obsahuje vysoko efektívny HEPA filter, ktorý zachytáva až 99,9% prachových častíc. 

Poradí si so všetkými typmi povrchov. Či už máte doma koberec alebo parkety, upratovanie prebehne rovnako kvalitne. Objem zásobníka na nečistoty má 0,7 litra.

Vysávač na jedno nabitie zvládne 90 minút upratovania, potom sa musí nabiť. Ponúka tri pripravené režimy upratovania, no siahnuť môžete aj po individuálnom nastavení.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Xiaomi Roborock S6 MaxV

Xiaomi Roborock S6 MaxV
Xiaomi Roborock S6 MaxV | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Novinka, ktorá nadväzuje na úspešného predchodcu Roborock S5 Max, a robí to vynikajúco v každom ohľade. Dočkal sa LIDARu, dvojice kamier, prepracovanej umelej inteligencie a vylepšení v každom ohľade. Vznikol tak vynikajúci robotický vysávač, ktorý je dostupný za adekvátnu cenu.

Za svoje peniaze ale dostanete skutočne efektívneho pomocníka v boji proti nečistote. Vôbec sa nemusíte obávať, vaša domácnosť bude vďaka dôkladnému čisteniu  ako zo škatuľky. 

Okrem vysokej sacej sily, ktorej neodolá ani tá najväčšia nečistota do hry vstupuje jedinečný navigačný systém s 360-stupňovými snímačmi a infračervené zobrazenie. To v praxi znamená, že vysávač si poradí s akoukoľvek prekážkou vyššou ako 3 a širšiou než 5 cm, no súčasne vie fungovať aj v tme. Vysávanie potme nebude vôbec žiadnym problémom.

Problémom nie sú tvrdé povrchy ani koberce. Okrem vysávania taktiež zvláda aj mopovanie, a pokiaľ chcete mať istotu, že niektorá plocha zostane suchá, stačí ju v aplikácii označiť. Xiaomi Roborock S6 Max V bude na jedno nabíjanie upratovať 180 minút, pokiaľ to bude potrebné, tak pristúpi k automatickému dobíjanu.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
Test | Robotický vysávač Roborock S6 MaxV: V hlavnej úlohe umelá inteligencia

iRobot Roomba 976

robotické vysávače
iRobot Roomba 976 | Foto: iRobot.sk

Tento kúsok sa dlhodobo teší vysokým hodnoteniam a záujmu. Ide o kvalitný robotický vysávač za rozumnú cenu. Dokáže vysávať až 75 minút a pokiaľ je to potrebné, automaticky sa dobije a v upratovaní pokračuje ďalej. Ide o skvelého pomocníka, ktorý efektívne povysáva celú plochu domácnosti.

Vybavený je pokročilým trojstupňovým čistiacim systémom AeroForce v kombinácii s HEPA filtrom. Zatočí s každou nečistotou a aj s tými najmenšími prachovými časticami. 

Vysáva všetky bežné typy povrchov, takže vyčistí parkety rovnako ako koberec. Dokonca podľa typu povrchu automaticky prispôsobuje správanie čistiacej hlavy, pre vždy optimálny výsledok.

Zaujímavým prvkom je senzor Dirt Detect, ktorý upozorní na vyššiu úroveň znečistenia a vysávač potom danému miestu venuje viac času pre dokonalú čistotu. Zatočí aj so zvieracími chlpmi.

Pokročilé ovládanie ponúka mobilná aplikácia, kde sa dá nastaviť snáď všetko, čo len môžete potrebovať pre automatizovanie upratovania svojho domu či bytu. 

Dôležité je povedať, že na rozdiel od niektorých vyššie popísaných modelov ide len o vysávač. Ak by chceli mať postarané aj o mokré umývanie, tak je ideálne za spoločníka k “976-ke” zvoliť robotický mop iRobot Braava m6. Táto správna dvojka sa postará o úplne všetko a vy môžete odpočívať.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

robotické vysávače
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro | Foto: Heureka.sk

Šikovný model Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro v sebe kombinuje kvalitný robotický vysávač aj automatický mop, a to za veľmi lákavú cenu. Ide o model, ktorý trh zobral útokom svojim pomerom ceny a výkonu, pričom výrobca vedel veľmi dobre čo robí.

Na jedno nabitie zvláda upratovať až 60 minút, potom sa presunie k nabíjacej stanici a po nabití opäť pokračuje vo svojej úlohe. Jediné, o čo sa budete musieť občas postarať je vysýpanie zbernej nádoby na odpad.

Samotné nastavenie čistiaceho procesu, ako aj jeho prípadné sledovanie, vybavíte priamo cez mobilnú aplikáciu. Milovaný robotický vysávač z dielne známej firmy Xiaomi sa môže pochváliť vysokým sacím tlakom, dokonalou orientáciou v priestore vďaka 12 senzorom a laserovej navigácii, ako aj prekonávaním prekážok do výšky 1,5 cm.

Za zmienku rozhodne stojí aj inteligentné mapovanie miestností, HEPA filter, podpora všetkých štandardných povrchov či bezproblémové upratovanie pod nábytkom.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
Plánujete kúpiť robotický vysávač? Vybrali sme najlepšie do 300 €
30.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+