MojAndroid

Robotické vysávače sú tu s nami už viac ako desať rokov, no vo svojej prvej generácii si ich mohol dovoliť len málokto. Výrobcovia si za ne pýtali naozaj vysoké sumy, a to aj napriek tomu, že po technologickej stránke na tom ešte neboli najlepšie.

Situácia sa našťastie zmenila a dnes si už za pomerne rozumnú cenu viete zakúpiť veľmi solídneho pomocníka do domácnosti. My sme sa preto pozreli na to, aký robotický vysávač do sumy 300 € by mohol byť pre vás ten správny.

Roborock S5 Max

Nejde síce o najnovší model, no v priebehu času jeho cena klesla na úroveň okolo 300 eur. A preto nesmie chýbať ani v tomto výbere. V tejto cenovej kategórii ide o jednu z najlepších možností. Roborock S5 Max vie nielen vysávať, ale aj mopovať. Obsahuje nádrž na vodu s objemom 280 ml, ktorá vystačí na plochu až 200 metrov štvorcových.

Roborock S5 Max
Roborock S5 Max | Zdroj: Roborock.com

Spoľahnúť sa môžete aj na prepracovanú aplikáciu, s množstvom inteligentných funkcií. Navigáciu v priestore zabezpečuje LDS laser, takže vie pracovať aj v úplnej tme. Bez problémov povysáva aj koberce a disponuje veľkou batériou, ktorá zaručí trojhodinovú výdrž.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+

Batéria s kapacitou 5200 mAh udrží tento vysávač v chode až 180 minút. Na navigáciu po miestnosti sa využívajú kamery a robot vie nielen vysávať, ale aj mopovať. Spoľahnúť sa môžete na prehľadnú a overenú aplikáciu s množstvom funkcií. Dokáže detegovať prekážky, ako napríklad káble, papuče a podobne.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ | Zdroj: Heureka.sk

Obsahuje elektronicky riadenú nádržku na vodu s objemom 250 ml, s ktorou vytrie podlahu s plochou 160 metrov štvorcových. Úroveň použitej vody si môže používateľ regulovať priamo v aplikácii.

iRobot Roomba i3

Kvalitný robotický vysávač od overeného a na Slovensku obľúbeného výrobcu. Pochváliť sa môže najmä skvelým čistením, či už podláh, no najmä kobercov. Roomby v tomto smere patria medzi absolútnu špičku a cenovo dostupný model i3 nie je žiadnou výnimkou. Poteší aj atraktívny dizajn, ktorý zvrchu imituje látku, no ide len o špeciálne upravený plast. Vyzerá to veľmi zaujímavo a tento povrch nezachytáva odtlačky prstov.

iRobot Roomba i3
iRobot Roomba i3 | Zdroj: iRobot.com

Tento model je možné zohnať aj vo verzii “plus” s automatickou vyprázdňovacou stanicou CleanBase, no náš rozpočet 300 eur už prevyšuje. V každom prípade, určite by sme porozmýšľali aj nad týmto variantom. Ak raz vysávač s vyprázdňovacou stanicou vyskúšate, už sa nebudete chcieť vrátiť späť.

iRobot Roomba i3 sa môže pochváliť aj prepracovanou inteligentnou aplikáciou, v ktorej si môžete nastaviť všetko, čo potrebujete. Objem nádoby na odpad je 0,4 litra a na jedno nabitie zvládne tento vysávač upratovať až 75 minút.

Dreame L10 Pro

Mimoriadne výkonný robotický vysávač so sacím výkonom až 4000 Pa. Pre pohyb po miestnosti využíva nielen laserovú navigáciu LDS, ale aj kamery. Dokáže sa účinne vyhýbať prekážkam, a zároveň povysáva všetko. Na jedno nabitie zvládne pracovať až 2,5 hodiny.

Dreame L10 Pro
Dreame L10 Pro | Zdroj: DHGate.com

To stále nie je všetko. Keďže ide o robotický vysávač 2 v 1, disponuje aj funkciou mopovania. Obsahuje nádrž na vodu s objemom 270 ml. Nádoba na prach má objem 570 ml. Robot disponuje 4-úrovňovým čistiacim systémom, vďaka ktorému mu neunikne žiadna nečistota.

Lydsto R1

Jediný vysávač s automatickou vyprázdňovacou stanicou v našom výbere. Jeho cena v slovenských e-shopoch momentálne mierne prevyšuje hranicu 300 eur. Okrem vyprázdňovacej stanice patrí medzi jeho hlavné prednosti veľká batéria s kapacitou 5200 mAh, vďaka ktorej dokáže na jedno nabitie povysávať plochu až 250 metrov štvorcových. Kôš vo vnútri stanice má objem 3 litre.

Lydsto R1
Lydsto R1 | Zdroj: DHGate.com

Lydsto R1 dokáže nielen vysávať, ale aj mopovať. Obsahuje nádržku na vodu s objemom 250 ml a dávkovací systém, ktorý je riadený elektronicky. Samozrejmosťou je možnosť vysávač ovládať prostredníctvom aplikácie. Za zmienku určite stojí aj vysoký sací výkon na úrovni 2700 Pa.

ETA Falco 2515 90000

Česká firma ETA má v našich končinách dobrú povesť a zákazníkov chce potešiť aj robotickým vysávačom. Kombinácia senzorov sa postará o systematické vysávanie. Náhodné odrážanie sa od predmetov pri tomto modely rozhodne nečakajte. Prekážky nepozná, no iba ak majú do 1,5 centimetra. Vyššie prahy bohužiaľ nezdolá.

Sací výkon postačuje na všetky typy podláh a ani koberce mu nie sú cudzie. Teda, iba v prípade, že majú výšku maximálne jeden centimeter. Používateľovi ponúka štyri režimy vysávania, a to dôkladný, automatický, lokálny na vybranom mieste a upratovanie pozdĺž stien.

 

Nechýbajú taktiež dva stupne sacieho výkonu pre rôzne znečistenie. Čo vysávaču taktiež nechýba je režim mokrého upratovania. Do nádoby o objeme 600 mililitrov stačí naliať vodu a vysávač sa postará o umytie plochy do 100 metrov štvorcových. Na jedno nabitie však zvládne vysávať približne 120 minút. Bez problémov je tak použiteľný do väčšiny bytov či stredne veľkých domov.

Na rozdiel od staršieho modelu ETA Falco 1515 90000 pribudla aj mobilná aplikácia ETA Smart pre pohodlné ovládanie a monitorovanie na diaľku. Za zmienku ale stoja menšie rozmery, vďaka ktorým sa dokáže dostať aj na menej dostupné miesta. Aj tento tak môže byť tou správnou voľbou, ak hľadáte robotický vysávač do 300 €.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C – lacnejšia voľba

Tento model v poslednom období celkom príjemne zlacnel. Vyniká skvelým pomerom medzi ponúkanými funkciami a predajnou cenou, ktorý vie dokonca aj mopovať. Poradí si so všetkými druhmi podláh a nezaskočí ho ani koberec.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C | Zdroj: Mi.com

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C sa postará o všetko potrebné vysávanie a umývanie povrchov úplne automaticky. Stačí ho nastaviť a všetko prebehne bez nutnosti asistencie z vašej strany. Potrebné je len občasné vysypanie prachovej nádoby, doplnenie nádobky na vodu a vyčistenie filtra. Táto údržba je však veľmi nenáročná.

Vo výbave sa nachádza systém pokročilých senzorov, vďaka čomu je upratovanie veľmi efektívne, pričom vysávač sa dokáže vyhnúť všetkým prekážkam. Poradí si s prekážkami do 2 centimetrov a vďaka nízkemu profilu len 8,2 centimetra uprace aj pod nábytkom.

Skvelá je aj funkcia automatického nabíjania. V momente, kedy sa úroveň kapacity batérie dostane na kritickú úroveň, vysávač sa automaticky presunie do dokovacej stanice. Po nabití opäť vyráža dokončiť svoju úlohu.

Ponuka dostupných funkcií je skutočne široká. Všetko potrebné nájdete v mobilnej aplikácii, odkiaľ môžete svojho pomocníka na upratovanie prispôsobiť presne svojim potrebám. Naplánujete tu režim a čas upratovania, viete tu na diaľku spustiť upratovanie, vymedziť virtuálne steny či definovať zakázané zóny a podobne. Jednoducho tu nájdete všetko, čo potrebujete.

26.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+