MojAndroid

Xiaomi tento rok prekvapivo predstavilo miesto očakávaného modelu Mi Mix 4 prémiový a svoj najdrahší smartfón v histórii Xiaomi Mi Alpha. Ten sa okrem astronomickej ceny pýšil aj 7,92-palcovým zahnutým AMOLED displejom, ktorý doslova pretekal až na druhú stranu jeho tela. Vďaka nemu môže používateľ využiť zadný fotoaparát aj ako selfie kameru. Pôvodné špekulácie v súvislosti s Mi Mix 4 ale hovorili o selfie kamere priamo v displeji. Najnovší patent tohto výrobcu potvrdzuje, že by sme sa technológie in-display kamery mohli dočkať budúci rok. Upozornil na to server GizmoChina.

Xiaomi In-display kamera patent 1

Aký je princíp patentu?

Patent s názvom Display Structure and Electronic Equipment popisuje skrytú selfie kameru pod displejom, ktorá si neberie ani kúsok z displeja. To znamená žiadny výrez či diera, ktorá je potrebná dnes na snímanie obrazu. Podľa patentu má displej v ľavom hornom rohu malú časť obrazovky, ktorá dokáže zmeniť priepustnosť svetla. Mala by pozostávať zo svetlopriepustnej a polarizačnej vrstvy. Obidve by mali byť nezávisle kontrolovateľné. Zároveň displej obsahuje aj nezávisle kontrolovateľné pixely. V prípade aktivácie svetlopriepustnej vrstvy budú vďaka tomu vypnuté.

Xiaomi In-display kamera patent 2

Ako prvý by mohol novú technológiu využiť Xiaomi Mi Mix 4

Xiaomi už pred pár mesiacmi ukázalo prototyp smartfónu s touto technológiou na živom videu. Na videu bol porovnávaný s modelom Xiaomi Mi 9, ktorého displej obsahuje klasickú dieru na selfie kameru. Rovnakú technológiu pred časom odhalil na krátkom videu aj čínsky konkurent Oppo. Xiaomi je v jej aplikovaní pravdepodobne o čosi popredu. A kedy sa objaví prvý smartfón od Xiaomi, ktorý ju bude využívať? Najskôr sa tak stane v priebehu budúceho roka a možno ním bude spomínaný Xiaomi Mi Mix 4. Práve prvá generácia modelov Mi Mix odštartovala trend displejov bez rámčekov.

Náš tip
Xiaomi predstavilo zariadenie, ktoré vám preloží prakticky čokoľvek

 

10.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+