MojAndroid

Pred tromi rokmi predstavila čínska spoločnosť Xiaomi model Xiaomi Mi Mix 3, ktorý odštartoval trend displejov bez rámčekov. Pre výrobcov nastala dilema, čo urobiť so skenerom odtlačkov a hlavne selfie kamerou na prednej strane. Skener odtlačkov väčšina výrobcov presunula na zadnú stranu, alebo ako v prípade spoločnosti Apple úplne odstránila. Posledný rok ho nové technológie umožnili vrátiť na prednú stranu a zabudovať priamo do displeja smartfónu. Selfie kamera bola najprv umiestňovaná do výrezu displeja po vzore smartfónu iPhonu X od spoločnosti Apple, neskôr do dier po vzore Samsungu Galaxy A8s a najnovším trendom je výsuvný mechanizmus ako v prípade Samsung Galaxy A80 alebo OnePlus 7 Pro. Ako ale ukazuje nový patent spoločnosti Xiaomi, tak by sa čoskoro mohol objaviť priamo v displeji podobne ako skener odtlačkov.

Patent bol podaný ešte v novembri minulého roku, ale až dnes sa dostali na internet jeho nákresy. Podľa patentu by mal byť pod displejom aj svetelný senzor. V mieste umiestnenia snímača odtlačkov a svetelného senzoru by sa mal nachádzať ešte sekundárny displej. Z čínskeho popisu patentu nie je úplne jasné, ako by mala technológia fungovať, ale svetelný senzor by mal fungovať pri oboch displejoch a selfie kamera len pri jednom. Hneď po zverejnení patentu sa na oficiálnom twitter účte Xiaomi objavilo aj video s prototypom Xiaomi smartfónu, ktorý by mal byť vybavený touto technológiou.

5.6.2019
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+