MojAndroid

Xiaomi nedávno uviedlo svoj nový produkt. Ide prakticky o smartfón, ktorého primárnou úlohou je prekladať slová či hovorenú reč do vami určeného jazyka.

Plnohodnotný prekladač za cenu lacnejšieho smartfónu

Celý názov novinky je Xiaomi Mijia Translator. Vyrobený nebol priamo týmto čínskym gigantom, ale o skonštruovanie sa stará firma Qingping Technology (Beijing) Co., Ltd. Zariadenie je však možné zakúpiť v internetových obchodoch od Xiaomi. Dostupný je v Xiaomi Mall, Xiaomi Home, JD.com, a Tmall za cenu približne 184 amerických dolárov.

prekladač Xiaomi

Obsahuje základné komponenty

Vráťme sa k špecifikáciám samotného produktu. Prekladač disponuje hneď šiestimi mikrofónmi. Dôvod nasadenia takého množstva mikrofónov je veľmi prostý. Poslúžia na to, aby prekladač zachytil reč hovoriacich z viacerých smerov. Následný preklad a rozpoznanie slov bude omnoho presnejšie. Navyše, nebude potrebné, aby ste mali svoje ústa blízko pri zariadení. Zvuk rozpozná aj z väčšej vzdialenosti.

prekladač Xiaomi

Preložíte aj odfotený text

Prístroj na preklad jazyka prekvapí aj 8 MP zadnou kamerou, ktorá neposlúži iba na príležitostné fotografovanie. Reč je predovšetkým o senzore, ktorý je primárne určený na zachytávanie textu v reálnom svete a jeho následný preklad to určitého jazyka.

prekladač Xiaomi

Podporuje najznámejšie jazyky

Prekladač podporuje 18 jazykov, ktorými sa dorozumiete v 170 krajinách po celom svete. Samotný model je osadený 4,1-palcovým kompaktným LCD IPS displejom s rozlíšením 720 x 1280 pixelov. Pod displejom je prítomné aj hardvérové domovské tlačidlo. Prekladač disponuje 1 GB operačnou pamäťou a 8 GB interným úložným priestorom.

prekladač Xiaomi

Z webu GizmoChina vieme, že nechýba ani slot na SIM kartu kvôli pripojeniu k dátovej sieti a Wi-Fi. Ak ide o používateľské prostredie, tým je starý dobrý Android 8.1 Oreo v odľahčenej Go Edition. Dlhému používaniu napomôže aj 3 000 mAh batéria, ktorá sa spoľahlivo dobije cez USB-C port.

Ktovie či sa Xiaomi Mijia Translator uplatní aj v praxi, keďže napríklad taký Google Prekladač má v mobile nainštalovaný azda každý.

Náš tip
Xiaomi Mi Rabbit 2S: Lacné smart hodinky pre deti s farebným displejom

30.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+