MojAndroid

Už v ďalšom štvrťroku by sme mali dočkať predstavenia skladacích smartfónov Samsung Galaxy Fold3 a Galaxy Z Flip3. Podľa portálu PhoneArena by ale nemuseli byť jediné. Svoje skladacie smartfóny majú údajne predstaviť aj čínske spoločnosti Xiaomi, Vivo a Oppo.

Xiaomi chce údajne uviesť skladací smartfón s rozumnou cenou

Spoločnosti Xiaomi, Oppo a Vivo plánujú uvedenie svojich skladacích smartfónov ešte v treťom štvrťroku 2021. Znamená to, že ich nové skladacie produkty by mali byť pripravené najneskôr do konca septembra. Spoločnosť XIaomi už pritom len nedávno jeden skladací smartfón Xiaomi Mi Mix Fold s cenovkou 1500 dolárov uviedla na domáci čínsky trh.

Xiaomi Mi Mix Fold
Xiaomi Mi Mix Fold | Foto: Xiaomi.com

Nový model by mal mať podstatne nižšiu cenu, čím by mohol zaujať aj bežných ľudí, ktorý nechcú za smartfón utrácať tak vysoké sumy. Zároveň by sa novinka narozdiel od Xiaomi Mi Mix Fold mohla predávať aj mimo čínsky trh. Spoločnosti Xiaomi sa posledné roky výrazne darí aj na európskom trhu, kde už dlhšiu dobu v predajoch konkuruje prémiovým značkám.

Oppo možno uvedie smartfón s rolovacím displejom

Ďalšia čínska spoločnosť Oppo zase nedávno ukázala prototyp smartfónu Oppo X 2021 s rolovateľným displejom. Konštrukcia Oppo X 2021 sa skladá z plátov, ktoré do seba presne zapadajú. Samotný mechanizmus umožňuje roztiahnuť mobil, pričom ohybný displej sa vysunie alebo navinie späť z jediného miesta.

Oppo X 2021 | Foto: Oppo.com

Výrobca pri prezentácií nepotvrdil, že by sa chystal prototyp pustiť aj do masovej výroby. Portál DigiTimes však predpokladá, že by sa tak mohlo stať už budúci štvrťrok. Zariadenia spoločnosti Oppo by tak bolo prvým smartfónom s rolovateľným displejom na trhu. Podobný koncept nedávno ukázala aj spoločnosť TCL. Jej riešenie sa dokonca zároveň skladá aj vysúva.

TCL Fold 'n Roll
TCL Fold ‘n Roll | Foto: TheVerge.com

Posledný zo spomínaných výrobcov Vivo si už registroval niekoľko patentov na skladací smartfón. V posledných rokoch patril k najinovatívnejším značkám. Ako prvý priniesol napríklad smartfón s vysúvacím selfie fotoaparátom. Dá sa predpokladať, že bude chcieť byť inovatívnym aj v skladacích smartfónoch a jeho model bude určite originálny. Analytici predpovedajú na budúci rok až 10 miliónov predaných zariadení s ohybnými displejmi a všetky tri čínske značky by na tom chceli mať svoj podiel.

Náš tip
Oppo Enco Free2: Konkurencia Apple AirPods s ANC a 30-hodinovou výdržou

 

29.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+