MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi predstavila dve novinky. Jednou z nich je Xiaomi Mi Note 2, ktorý ponúka krásny dizajn so zaobleným displejom (rovnako ako Galaxy S7 edge) a top špecifikáciami. Ale pre nás, technologických geekov, je zaujímavejšia skôr druhá novinka a to Xiaomi Mi MIX.

Už dlhšiu dobu užívatelia v diskusiách volajú po zariadení s minimálnym alebo žiadnym rámikom okolo displeja. Práve Xiaomi vypočulo tieto prosiace hlasy a teraz má veľký potenciál ukojiť dopyt po mobiloch bez rámikov okolo displeja. Xiaomi Mi MIX je prvý bezrámikový smartfón, ktorý sa dostane do výroby. Samozrejme, prvým podobným pokusom bol Sharp AQUOS Crystal, ten to ale nedotiahol do masovej výroby.

Aj keď sa pravdepodobne Mi MIX nebude u nás oficiálne predávať, na súčasnú dobu ponúka futuristický dizajn a osvieženie, ktoré dnešný trh tak veľmi potrebuje. Jeho 6,4-palcový displej pokrýva až 91,3% prednej strany. A práve preto je zaujímave sledovať, ako je na tom s veľkosťou v porovnaní s ostatnými vlajkovými loďami. Práve to môžete zistiť na obrázkoch nižšie.

Xiaomi Mi MIX porovnanie

Xiaomi Mi MIX porovnanie

Xiaomi Mi MIX porovnanie

Xiaomi Mi MIX porovnanie

Zdroj: PhoneArena

27.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+