Smart náramky Xiaomi Mi Band si vďaka nízkej cene našli obľubu aj na slovenskom trhu. Od prvej generácie, ktorá nemala ani monochromatický displej, prešli dlhou evolúciou až k poslednej s označením Xiaomi Mi Band 5. Tá už ponúka 1,1-palcový AMOLED displej a viacero nových senzorov. Jeden z nich ale nebol doteraz využívaný plnohodnotne, čo sa ale podľa portálu GizmoChina s novou aktualizáciou mení.
Aktualizácia prinesie 24-hodinové meranie kvality spánku
Xiaomi Mi Band 5 sa pri predstavení chválil novým typom PPG senzora tepu srdca, ktorý mal byť o o 50 % presnejší než u predošlého model Mi Band 4. Zatiaľ čo meranie tepu srdca bolo vylepšené, tak náramku chýbalo nepretržité 24-hodinové meranie kvality spánku. U konkurenčných náramkov je to pritom bežná funkcia. Nová aktualizácia softvéru s označením v1.0.2.46 to má ale napraviť. Zatiaľ je táto zmena potvrdená len pri čínskej verzii náramku, ale dá sa predpokladať, že neinak tomu bude aj pri globálnej verzii.
Zároveň náramku pribudli aj štyri nové jazykové lokalizácie – indonézska, grécka, vietnamská a hebrejská. U čínskej verzie náramku s NFC čipom tiež pribudla podpora pre štyri nové dopravné karty Yongchengtong, Shengjingtong, Harbin Citytong a Dalian Pearl. Toto vylepšenie ale európskych zákazníkov zaujímať nemusí, pretože v Európe sa bohužiaľ Mi Band 5 predáva bez NFC čipu. Pre aktualizáciu je potrebná veria mobilnej aplikácie Mi Fit v4.8.0. V nej potom stačí v položke Mojich zariadení nájsť pripojený Mi Band 5 a dať Vyhľadať aktualizácie.
Aká je konkurencia Xiaomi Mi Band 5?
Xiaomi Mi Band 5 v posledných rokoch pribudla široká konkurencia v cene do sumy 50 eur. Asi najvýraznejšou je tento rok náramok Honor Band 5. Lacný smart náramok ale vydal nedávno aj juhokórejský gigant Samsung. Jeho Samsung Galaxy Fit 2 láka okrem nízkej ceny aj na dlhú výdrž batérie. A mladá značka Realme prišla tento rok tiež s lacným smart náramkom. Cena Realme Band patrí k tým úplne najnižším.