MojAndroid

Pri výbere takzvanej nositeľnej elektroniky má človek na výber z nespočetného počtu rôznych modelov a vyhotovení. To čo presne takéto hodinky alebo náramky dokážu do veľkej miery závisí od cenovej hladiny, v ktorej sa pohybujeme. Väčšinou platí, že čím drahší model, tým viac toho dokáže ponúknuť, a tým lepšia je aj celková používateľská skúsenosť.

Nie každý je ale ochotný investovať stovky eur. Mnohí z nás hľadajú niečo s prívetivým pomerom medzi cenou a dostupnými funkciami. Akýsi rozumný základ, ktorý síce nenadchne, no rozhodne neurazí. Práve v tejto oblasti sa pohybuje dvojica fitnes náramkov Xiaomi Mi Band 5 a Honor Band 5.

Dvojica rivalov pri prepojení so smartfónom zvláda základné veci pre zvýšenie produktivity svojho nositeľa, no vzhľadom na svoje zaradenie sa profiluje skôr do pozície pomocníka pri pohybových aktivitách. Ako to teda vyzerá, keď ich postavíme proti sebe?

Náš tip
Vybrali sme TOP smart náramky s cenou do 50€

Dizajn a prevedenie

To, ktorý dizajn preferujete je samozrejme vecou vášho vkusu. Honor aj Xiaomi sa pridŕžajú svojich ikonických prevedení známych z predošlých generácií. Obidva náramky sa pýšia rovnakou vodoodolnosťou do 50 m (5 ATM), majú veľmi podobné rozmery a aj váhu. Ak sa teda budete rozhodovať podľa dizajnu, pôjdete na to úplne pocitovo. Presne tak, ako to má v tomto prípade byť.

Displej

V obidvoch prípadoch tu máme AMOLED displej. Rozdiel je v tom, že v prípade Xiaomi Mi Band 5 má 1,1-palcovú uhlopriečku (126 x 294 pixelov), no a pri Honor Band 5 nám musí stačiť 0,95 palcov (120 x 240 pixelov). Ide o dotykové displeje s miernym zahnutím. Vyzerá to tak, že model od Xiaomi má mierne vyššiu odolnosť.

Xiaomi Mi Smart Band 5 displej

Senzory a konektivita

Opäť narážame na zhodu. Špecifikácie obidvoch modelov uvádzajú prítomnosť 6-osového IMU senzoru (akcelerometer, gyroskop, optický snímač merania tepu srdca, infračervený senzor). Honor Band 5 vyniká meraním úrovne okysličenia krvi, ktoré u konkurenta jasne chýba.

Športové aktivity a prepojenie so smartfónom

Prepojenie so smartfónom v obidvoch prípadoch prípadoch prebieha cez Bluetooth. V prípade Xiaomi ide o štandard Bluetooth 5.0, Honor stavil na Bluetooth 4.2.

Honor Band 5 na rozdiel od modelu Xiaomi ponúka zaujímavú možnosť – hľadanie spárovaného smartfónu. To prípade vhod ak náhle neviete, kam ste svoj smartfón položili.

Na druhú stranu, rozsiahlejšia podpora športových aktivít patrí do pôsobnosti Xiaomi Mi Band 5, pričom tu nájdeme aj hodnotiaci systém Personal Activity Intelligence, sledovanie úrovne stresu či funkcie orientované na ženské zdravie.

Výdrž

Pri porovnaní výdrže batérie má jasne na vrch Xiaomi Mi Band 5. Pri bežnej prevádzke vydrží 8 dní, v pohotovostnom režime vydrží až 20 dní. Batéria náramku Honor Band 5 vydrží 6 dní bežnej prevádzky, v pohotovostnom režime to zvláda 14 dní.

honor band 5 titulka

Verdikt

Dvojica fitnes náramkov Xiaomi Mi Band 5 a Honor Band 5 si je dosť podobná, no napriek tomu tu nájdeme niekoľko rozdielov, ktoré môžu ovplyvniť rozhodnutie, po ktorom z nich siahnuť. V prospech modelu Honor Band 5 hovorí hlavne sledovanie úrovne okysličenia krvi, lokalizácia rozhrania, funkcia pre hľadanie telefónu a podstatne nižšia predajná cena.

Xiaomi Mi Band 5 má väčší displej, lepšiu výdrž, o niečo rozsiahlejšiu podporu športových aktivít či sledovanie úrovne stresu. Celkový víťaz sa určuje len veľmi ťažko, závisí to od toho, čo presne potrebujete. V obidvoch prípadoch ide o lákavú alternatívu k drahým smart hodinkám. Predajná cena však nahráva modelu Honor Band 5.

Náš tip
Test Honor Band 5: Šliape na päty tomu najlepšiemu

Porovnanie špecifikácií Honor Band 5 vs. Xiaomi Mi Band 5

alza affiliate Honor Band 5
alza affiliate Xiaomi Mi Band 5
hej sk affiliate Honor Band 5
hej sk affiliate Xiaomi Mi Band 5
Honor Band 5
Xiaomi Mi Band 5
19.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+