MojAndroid

Na predstavenie novej vlajkovej lode od Xiaomi sa tešili mnohí fanúšikovia. Dočkali sa ešte koncom roka 2020. Ide o vôbec prvý smartfón s najvýkonnejším procesorom na trhu. Okrem skvelého výkonu a kvalitných fotoaparátov ponúka aj ďalšie zaujímavé vlastnosti.

Kvalitný displej s vysokým rozlíšením

Displej tohto modelu patrí medzi špičku. Jeho uhlopriečka je 6,81”, zaujme vysokým rozlíšením 3200 x 1440 pixelov. To ale nie je všetko, čerešničkou na torte je vysoká obnovovacia frekvencia – 120 Hz.

Xiaomi Mi 11
Výber režimu displeja | Foto: Redakcia

V praxi to znamená, že všetky úkony, ktoré s ním budete robiť, budú plynulejšie a na pohľad oveľa príjemnejšie. Keďže ide o AMOLED displej, nechýba funkcia vždy zapnutého displeja, na ktorom si môžete nechať zobraziť aktuálny čas s notifikáciami. To všetko pri minimálnom dopade na výdrž batérie.

Na veľkom displeji s vysokým rozlíšením sa pracuje veľmi dobre. Fotografie na ňom vyzerajú úžasne, prezeranie webu či sociálnych sietí je veľmi pohodlné. Spoľahnúť sa tiež môžete na skvelé podanie farieb, výbornú čiernu a bezproblémovú čitateľnosť na priamom slnku.

Vďaka tomu, že je displej na bokoch zahnutý, to vyzerá, akoby tu neexistovali žiadne rámiky okolo. Tie sú naozaj minimálne a spĺňajú všetky aktuálne trendy. V displeji sa dokonca nachádza aj spoľahlivý snímač odtlačkov prstov, ktorý využijete na odomykanie zariadenia.

Xiaomi Mi 11 rozlisenie
Nastavenie rozlíšenia | Foto: Redakcia

V nastaveniach si môžete jednoducho nadefinovať podanie farieb tak, ako vám to vyhovuje. K dispozícii je aj automatické nastavenie, ktoré farby prispôsobí okolitým svetelným podmienkam. Upraviť je možné aj teplotu farby. Buď si zvolíte teplé alebo chladné farebné podanie, prípadne si ju nastavíte úplne podľa seba.

Batéria, na ktorú sa môžete spoľahnúť

V Xiaomi Mi 11 sa nachádza batéria s veľmi slušnou kapacitou 4600 mAh. Bez problémom s ním zvládnete celý náročný deň používania, ešte vám na konci nejaké percentá zostanú. Stredne náročný používateľ sa môže dostať aj na dva dni výdrže, a to aj v prípade 120 Hz režimu displeja.

Xiaomi Mi 11
Šetriace režimy | Foto: Redakcia

Pri prepnutí na 60 Hz sa výdrž samozrejme ešte o niečo predĺži, ale ak tých 120 Hz raz vyskúšate, už sa nebudete chcieť vrátiť späť. V prípade nutnosti je možné využiť aj jeden zo špeciálnych šetriacich režimov, ktoré dokážu výdrž pomerne značne predĺžiť.

Základný režim šetrenia batérie zakáže aktivitu systémových aplikácií, zmrazí aplikácie na pozadí a po zamknutí zariadenia vymaže vyrovnávaciu pamäť. Taktiež vypne niektoré služby s vysokou spotrebou energie, avšak všetky funkcie je stále možné používať bez obmedzení.

Ak by ste potrebovali batériu šetriť výraznejšie, Xiaomi Mi 11 má riešenie. Ide o režim s názvom Ultra šetrenie batérie. Ten zakáže používanie väčšiny funkcií, avšak netýka sa hovorov, SMS správe a pripojenia k sieti. Celé používateľské rozhranie sa značne zjednoduší a všetko sa zahalí do čiernej farby, ktorá maximálne šetrí energiu.

Xiaomi Mi 11 setriace rezimy
Xiaomi Mi 11 | Foto: Redakcia

Slušnou výdržou batérie a špeciálnymi režimami to nekončí. Xiaomi Mi 11 má ešte eso v rukáve, ktoré sa týka nabíjania. V balení sa nachádza adaptér s výkonom 55 W, pomocou ktorého tento smartfón nabijete z 0 na 100 % za trištvrte hodinku.

Ráno vám teda stačí doslova niekoľko minút na nabíjačke a získate energiu na celý deň. Okrem káblové ho nabíjania je k dispozícii aj bezdrôtové nabíjanie s výkonom rovných 50 W, takéto nabíjanie tiež trvá kratšie ako hodinu. Xiaomi Mi 11 dokáže energiu bezdrôtovo aj zdieľať, takže si ním nabijete napríklad svoje nositeľné príslušenstvo.

27.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+