MojAndroid

Vlajková loď Xiaomi Mi 11 sa podľa portálu GSMArena dočkala tento týždeň v Európe významnej aktualizácie s najnovšou nadstavbou MIUI 12.5.

Súčasťou aktualizácie je aj aprílová bezpečnostná záplata

Xiaomi Mi 11 bol predstavený ešte koncom minulého roku v Číne ako prvý smartfón s čipsetom Qualcomm Snapdragon. Na trh prišiel so systémom Android 11 a nadstavbou MIUI 12. Už vo februári ale spoločnosť Xiaomi ohlásila verziu MIUI 12.5 a sľubovala jej globálnu distribúciu na prelom apríla a mája.

Minulý mesiac dostala túto nadstavbu čínska verzia Xiaomi Mi 11 a tento týždeň bola sprístupnená aj pre globálne verzie v Európe. Potvrdzuje to aj skratka “EU” v číselnom značení aktualizácie 12.5.1.0.RKBEUXM. Jej veľkosť je 656 MB a okrem novej nadstavby prináša aj aprílovú bezpečnostnú záplatu systému Android 11.

Čo prináša nadstavba MIUI 12.5?

V zozname zmien aktualizácie výrobca udáva, že by mala priniesť môžete očakávať okamžitú odozvu gestami a „20-krát väčšiu vykresľovaciu silu“. Nadstavba MIUI 12.5 by mala byť podľa Xiaomi ľahšia, rýchlejšia a „odolnejšia“. Aplikácii Poznámky prinesie veľa vylepšení, vrátane podpory myšlienkových máp so zložitými štruktúrami.

Xiaomi Mi 11


Pribudnú aj nové nástroje  na kreslenie a skicovanie, skratky pre gestá na vytváranie poznámok, úloh a úryvkov. Aktualizácia je distribuovaná v jednotlivých nešpecifikovaných etapách podľa regiónov. Smartfón by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky notifikáciou. Pred inštaláciou sa uistite, že máte batériu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Ako je na tom s aktualizáciami konkurencia Xiaomi?

Najaktívnejším výrobcom z pohľadu softvérovej podpory je za posledný mesiac juhokórejský Samsung. Smartfónom Galaxy A30 a Galaxy A11, Galaxy A12 a Galaxy A02 priniesol aktualizáciu na systém Android 11 a nadstavbu One UI 3.1. Dokonca si spomenul aj na smartfón Samsung Galaxy J7 z roku 2017, ktorý dostal marcovú bezpečnostnú záplatu.

Samsung Galaxy A12


Motorola priniesla Android 11 pre modely Motorola moto g 5G plus a Motorola razr 5G. Činila sa aj mladá značka Realme, ktorá aktualizovala na najnovšiu verziu systému smartfóny Realme 6 Pro a 7 Pro. Z Androidu 11 sa už taktiež tešia aj majitelia Nokie 4.2.

Náš tip
YouTube Music bude konečne dostupný pre smart hodinky s Wear OS
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+