MojAndroid

Spoločnosť Samsung začala na Android 11 aktualizovať už aj na smartfóny nižšej strednej triedy. Tento týždeň aktualizáciu dostávajú aj modely Galaxy A12 a Galaxy A02s, informuje portál Sammobile.

Oba modely zatiaľ dostávajú aktualizáciu zatiaľ len v Rusku. Môžeme očakávať, že v najbližších dňoch dorazí aj k nám. Aktualizácia pre Galaxy A12 nesie verziu firmvéru A125FXXU1BUE3 a okrem nadstavby One UI 3.1, ktorá je postavená na Androide 11, prináša aj bezpečnostnú záplatu z mája 2021.

Samsung Galaxy A12 farby
Samsung Galaxy A12 | Foto: Samsung.com


Galaxy A02s dostáva taktiež Android 11, no aktualizácia s verziou firmvéru A025FXXU2BUDC prináša len aprílovú bezpečnostnú záplatu. Dostupnosť aktualizácie si môžete skontrolovať v nastaveniach systému v sekcii Aktualizácia softvéru.

Čo prináša aktualizácia pre Samsung Galaxy A12 a A02s?

Oficiálny zoznam zmien zatiaľ nie je dostupný, ale aktualizácia by mala priniesť nové funkcie zo systému Android 11, ako sú jednorazové povolenia, resetovanie automatických povolení, četové bubliny a samozrejme lepšie zabezpečenie a vylepšená ochrana súkromia.

Mala by taktiež obsahovať funkcie z nadstavby One 3.1, vrátane vylepšeného dizajnu používateľského rozhrania, možnosti pridať viac widgetov na uzamknutú obrazovku alebo vylepšenej aplikácie Digitálna rovnováha.

Konkurencia sa snaží, ale Samsung v aktualizovaní neporazí

Aktualizáciu na Android 11 nedávno dostali aj zariadenia Realme 6 Pro a Realme 7 Pro a od spoločnosti Motorola model moto g 5G plus. Spoločnosť Nokia zas minulý týždeň zverejnila nový plán aktualizácií na Android 11.

Náš tip
Orange vs Telekom. Kto má lepší dátový paušál za 20 eur?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+