MojAndroid

Smart hodinky dnes neslúžia len k sledovaniu času, športových aktivít a notifikácií zo smartfónu, ale aj na počúvaniu hudby cez populárne streamovacie služby. Preto asi prekvapí, že pre systém Wear OS od Googlu nebola doteraz dostupná aplikácia služby YouTube Music od rovnomennej spoločnosti. Podľa portálu PhoneArena má byť týmto dňom čoskoro koniec.

Na konkurenčnom systéme je YouTube Music dostupný už od minulého roku

Len včera spoločnosť Google potvrdila, že spolupracuje s juhokórejskými gigantom Samsungom na vývoji jeho smart hodiniek. Namiesto systému Tizen OS od Samsungu by tak mohli využívať Wear OS od Googlu. Google si od tohto kroku sľubuje zvýšenie podielu svojho systému na trhu smart hodiniek, ktorý ovláda spoločnosť Apple s vlastným systémom WatchOS.

K vyššiemu podielu by mu mohla pomôcť aj natívna podpora vlastných aplikácií pre Wear OS a práve YouTube Music môže byť pre zákazníka jednou z najlákavejších. Ironické je, že Google vydal aplikáciu YouTube Music pre konkurenčný WatchOS od Applu už minulý rok v októbri.

Aplikácia príde v priebehu roku

Aplikácia YouTube Music zatiaľ síce nie je v obchode Google Play pre Wear OS dostupný, ale spoločnosť Google sľubuje jej dostupnosť na svojom blogu v priebehu roku. Mala by byť vybavená funkciami, ako je inteligentné sťahovanie, aby si predplatitelia mohli hudbu vychutnať aj na cestách.

YouTube Music Wear OS | PhoneArena.com

 

Google zároveň plánuje vylepšiť dizajn viacerým svojím Wear OS aplikáciám ako Google Mapy, Google Asistent a Google Pay. Zároveň ich plánuje rozšíriť do 26 nových krajinách. V súčasnosti sú totiž dostupné len v 11 krajinách. A hlavne rozšírenie platobného systému Google Pay by uvítali aj slovenskí zákazníci. Tí síce pomocou neho môžu platiť s Android smartfónmi, ale nie so smart hodinkami s Wear OS.

Náš tip
Leica ukončuje spoluprácu s Huawei, nahradiť ho má Xiaomi
20.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+