MojAndroid

Výrobcovia smartfónov majú v posledných vo zvyku potvrdiť kvalitu svojich fotoaparátov tým, že začnú spolupracovať so známymi výrobcami fotoaparátov. Tento trend začala spoločnosť Huawei so smartfónom Huawei P9, na ktorom spolupracovala s nemeckým výrobcom Leica. Podľa portálu Gizchina je však tejto spolupráci koniec a Leica si hľadá nového partnera.

Huawei P50 ako posledný zo série

So známym výrobcom fotoaparátov sa nedávno rozhodla spolupracovať aj spoločnosť OnePlus. Jej spolupráca s firmou Hasselblad na fotoaparátoch série OnePlus 9 však veľa nepriniesla a kvalita ostala takmer rovnaká. Spolupráca spoločností Huawei a Leica bola iná. Spolu dokázali vyrobiť smartfóny s najlepšími fotoaparátmi na trhu, ktoré každoročne obsadzovali popredné priečky v hodnotení portálu DxOMark.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro | Foto: Redakcia


No všetko dobré sa raz musí skončiť a smartfón Huawei P50 bude pravdepodobne posledným, na ktorom budú tieto dve spoločnosti pracovať. Platnosť zmluvy o spolupráci vypršala a ani jedna strana nemá záujem ju obnoviť. Spoločnosť Huawei má pravdepodobne dosť vlastných problémov po tom, čo dostala ban od americkej vlády.

Leica si ako nového partnera vyhliadla Xiaomi

Leica si na ďalšiu spoluprácu údajne vyhliadla čínskeho výrobcu Xiaomi, no ani jedna zo spoločností zatiaľ nezverejnila podrobnosti o možnej spolupráci. Ak by sa tak naozaj stalo, výsledok tejto spolupráce by sme mohli vidieť už budúci rok na nových vlajkových lodiach výrobcu.

Náš tip
Nová éra Samsung hodiniek prichádza. Zmenia operačný systém a príde podpora Google Pay
19.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+