MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi pokračuje v aktualizáciách svojich zariadení na systém Android 13 a nadstavbu MIUI 14. Tentokrát sa dostalo na jej tablet Xiaomi Pad 5, smartfón Poco F2 Pro a modely strednej triedy Redmi Note 9 Pro a Note 9S.

Jedno z aktualizovaných zariadení dostáva len Android 12

Aktualizácia pre tablet Xiaomi Pad 5 má podľa portálu Xiaomiui označenie firmvéru V14.0.4.0.TKXCNXM a momentálne je dostupná na čínskom trhu. Súčasťou je aj januárová bezpečnostná záplata. Aktualizácia pre smartfón Poco F2 Pro má označenie V14.0.1.0.SJKCNXM. V jeho prípade je však podľa portálu Xiaomiui nadstavba MIUI 14 postavená na staršom systéme Android 12.

Redmi Note 9 Pro
Redmi Note 9 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V Číne sa tento smartfón predáva ako Redmi K30 Pro. V prípade ďalšieho aktualizovaného smartfónu Redmi Note 9 Pro by už mala byť nadstavba MIUI 14 postavená na najnovšom systéme Android 13. Jej označenie je podľa portálu Xiaomiui V14.0.1.0.SJZMIXM. Globálny model Redmi Note 9S má podľa portálu Xiaomiui označenie firmvéru V14.0.1.0.SJWMIXM.

Zoznam zmien v rámci nadstavby MIUI 14:

  • MIUI teraz využíva menej pamäte, vďaka čomu je zariadenie rýchlejšie a plynulejšie aj pri dlhodobom používaní.
  • Množstvo zlepšení v personalizácií používateľského prostredia.
  • Nové super ikony, ktoré dodajú vašej ploche nový vzhľad. (Aktualizujte domovskú obrazovku a motívy na najnovšiu verziu, aby ste mohli používať super ikony.)
  • Priečinky na domovskej obrazovke zvýraznia aplikácie, ktoré najviac potrebujete, vďaka čomu ich máte rýchlejšie po ruke.
  • Vyhľadávanie v Nastaveniach je teraz pokročilejšie. S históriou vyhľadávania a kategóriami vo výsledkoch je hľadanie systémových nastavení rýchlejšie.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia >> Informácie o telefóne >> Prepnite „logo MIUI“ >> Skontrolujte aktualizácie alebo ju nainštalovať cez aplikáciu MIUI Downloader. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizuje aj konkurencia

Najaktívnejším výrobcom je Samsung, ktorý stihol aktualizovať prakticky všetky dôležité modely a momentálne Android 13 dostávajú aj smartfóny nižších tried. Najnovšie dostali niektoré staršie Samsungy hernú aktualizáciu. Android 13 dostali aj staršie vlajkové lode od Asusu, rovnako aj stredná trieda OnePlus. Aktualizuje aj Huawei, avšak len svoju nadstavbu EMUI, keďže so samotným Androidom to nemá v posledných rokoch jednoduché.

Náš tip
Už aj Facebook bude spoplatnený. Čo sa zmení?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+