MojAndroid

Po novom už sa nebude platiť za overené účty len na Twitteri. Šéf Mety, Mark Zuckerberg, informoval len pred pár hodinami, že funkcia overených účtov prichádza aj na sociálne siete Facebook a Instagram.

Ak ste doteraz chceli získať modrý odznak pri mene, museli ste spĺňať určité podmienky. Po novom sa k týmto podmienkam pridá aj suma, ktorú bude potrebné zaplatiť. Konkrétne má ísť o sumu 11,99 dolárov pre webovú aplikáciu, rovnako ako 14,99 dolárov pre iOS. Novinka sa zatiaľ bude testovať len v Austrálii a na Novom Zélande.

Podľa reakcie používateľov a tvorcov sa uvidí, či sa bude v projekte pokračovať, a tiež, či budú ešte pohybovať s cenou. Predsa len pre veľkých tvorcov by nemalo byť problémom zaplatiť takúto sumu, ak si chcú ponechať svoj symbol overenia. Problém môže nastať pri menších tvorcoch, predsa len 180 € ročne nie je pre niekoho malá suma.

Funkcia umožní aj bežným používateľom využívať overený profil

Rovnako ako známe osobnosti môžu patriť medzi overených na Facebooku či Instagrame aj bežní používatelia. Jedným z hlavných cieľov Mety, je zlepšenie prístupu overeným používateľom k zákazníckej podpore, či personalizovaným nastaveniam. Okrem toho dostanú digitálnu menu a exkluzívne samolepky. Novinka bude však dostupná len používateľom, ktorý už dosiahli 18 rokov.

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot

Na overenie účtu je potom potrebné predložiť občiansky preukaz alebo iný oficiálny dokument pre overenie totožnosti. Okrem modrého odznaku a zlepšenej zákazníckej podpory dostanú aj zlepšenie viditeľnosti medzi ostatnými profilmi. Facebook aj Instagram budú viacej posúvať ich príspevky medzi ostatných používateľov, čo môže zabezpečiť zvýšenie popularity tvorcov. Za mesačnú investíciu do overeného účtu tak môžu získať lepšie príležitosti pre zarábanie aj prostredníctvom týchto sieti.

Tento týždeň začíname spúšťať službu Meta Verified – predplatiteľskú službu, ktorá vám umožní overiť váš účet pomocou vládneho preukazu totožnosti. Získate modrý odznak a dodatočnú ochranu proti odcudzeniu identity pred účtami, ktoré sa za vás vydávajú, a rovnako získajte priamy prístup k zákazníckej podpore. Táto nová funkcia zabezpečuje zvýšenie autenticity a bezpečnosti našich služieb. Meta Verified začína na 11,99 $ / mesiac na webe alebo 14,99 $ / mesiac na iOS. Tento týždeň sa spustí v Austrálii a na Novom Zélande, no čoskoro aj v ďalších krajinách.

Mark Zuckerberg, CEO Meta

Náš tip
Známa funkcia z Telegramu na Instagrame? Kontroverzná novinka od Mety

20.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+