MojAndroid

Spoločnosť Microsoft vie, že v umelej inteligencii je budúcnosť. Aj preto sa rozhodla, že zlepší používateľské prostredie operačného systému Windows, a to tak, že do neho zavedie AI. Tá má zjednodušiť činnosti a najmä zlepšiť komunikáciu s aplikáciami, informuje Microsoft.

Už onedlho spoločnosť zavedie AI do operačného systému Windows 11. Hlavnú časť predstavuje Copilot AI, asistent, ktorý sa bude nachádzať priamo v systéme. Fungovať má v bočnom paneli, veľmi podobným spôsobom ako ChatGPT.

Jeho hlavnou úlohou bude komunikácia s celým systémom a vykonávanie úloh, ako napríklad komunikácia s aplikáciami. Ako príklad môžeme uviesť to, že keď do riadku napíšete “pošli foto s názvom dovolenka do skupinového chatu v aplikácii Teams,” Copilot to hravo zvládne a ušetrí tak váš čas a námahu.

  • Predstavujeme Windows Copilot, vďaka čomu je Windows 11 prvou počítačovou platformou, ktorá oznamuje centralizovanú pomoc AI, ktorá ľuďom pomôže jednoducho vykonávať aj zložitejšie úkony.

Microsoft

Spoločnosť Copilot-a označuje ako prvú platformu, ktorá poskytuje používateľom centralizovanú pomoc. Nahradí asistenta Cortana, ktorý z veľkej časti nedokázal pokrývať zložitosť úloh, ktoré zvláda Copilot. Spolupracovať má aj s Bing Chatom, no dokáže komunikovať aj s inými aplikáciami tretích strán.

Tlačidlo na spustenie asistenta sa bude nachádzať na paneli úloh, čiže ho nájdete hneď, keď ho budete potrebovať. Umelú inteligenciu však Microsoft zavádza aj do svojho Microsoft Store. Slúžiť má najmä v novom centre AI, kde sa nazhromaždia výsledky a zážitky s umelou inteligenciou. Prispievať sem majú najmä vývojári aplikácií tretích strán so spoločnosťou Microsoft.

Náš tip
Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing: Piaty ročník veľkej ankety je tu!

24.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+