MojAndroid

Spoločnosť Microsoft pred niekoľkými mesiacmi povolila podporu pre miniaplikácie tretích strán. Ako informuje portál xda-developers.com, teraz sa objavila vo Windows 11 miniaplikácia pre známu komunikačnú platformu Facebook Messenger. Miniaplikácia sprístupní najnovšie správy priamo na nástenke miniaplikácií, takže sa ku konverzáciám dostanete oveľa jednoduchšie.

Facebook Messenger ako súčasť novej zostavy

Miniaplikácia sa objavila spolu s novou zostavou Windows 11 build 25284. Aby však nová miniaplikácia fungovala, bude potrebné si nainštalovať najnovšiu verziu aplikácie Messenger z obchodu Microsoft Store.

Facebook Messenger
Facebook Messenger | Zdroj: xda-developers.com

Miniaplikácia je jediná novinka, ktorá sa v zostave nachádza. Samozrejme okrem množstva opráv či rôznych menších vylepšení, ktoré sa už stali bežnou súčasťou podobných aktualizácií.

Window 11 Messenger
Miniaplikácia Messenger | Zdroj: xda-developers.com

Doteraz nebolo bežné, že vo Windowse boli k dispozícii aj miniaplikácie tretích strán. Veríme však, že implementáciou miniaplikácie Messenger ich bude k dispozícii v budúcnosti oveľa viac.

Windows 11 a podpora Android aplikácií

Okrem nových funkcií a rôznych vychytávok najnovšieho operačného systému pre desktopové zariadenia je aj podpora Android aplikácií. Po pripojení s Android telefónom máte priamo v počítači okamžitý prístup k aplikáciám Androidu nainštalovaným v mobilnom zariadení. A to všetko na obrazovke osobného počítača s možnosťou využitia klasickej klávesnice osobného počítača. Okrem toho pribudnú pre lepšiu kooperáciu týchto dvoch systémov aj ďalšie doplňujúce funkcie. Samozrejme tieto funkcie sú dostupné len pre podporované zariadenia.

Náš tip
4ka Android Code 2022: Poznáme najlepšie slovenské aplikácie a výhercu Google Pixel 7!
27.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+