MojAndroid

Ďalší ročník obľúbenej ankety 4ka Android Code je úspešne za nami a nám zostáva už len posledné. Oznámiť výhercov celonárodnej súťaže o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska, a zároveň oznámiť aj meno šťastného výhercu smartfónu Google Pixel 7. Anketa prebiehala od 21.11.2022 do 31.12.2022.

Pre zapojenie sa do súťaže a odoslanie platného hlasu bolo potrebné navštíviť stránku androidcode.mojandroid.sk/hlasovanie a vybrať vášho favorita v týchto šiestich súťažných kategóriách:

 • Hry
 • Vzdelávanie
 • Nakupovanie, predaj a podnikanie
 • Doprava a cestovanie
 • Svetové slovenské aplikácie
 • Slovenské aplikácie (všeobecne)

Čitateľské nominácie 4ka Android Code 2022

Okrem samostatných nominácií sme aj tento rok do ankety zaradili nominácie, ktoré vzišli z hlasovania čitateľov na webe MôjAndroid.sk. Čitatelia hlasovali v priebehu celého roka v rámci seriálu pravidelných mesačných článkov s výberom tých najlepších slovenských aplikácií. Preto neváhajte a ak máte tip na zaujímavú slovenskú aplikáciu, určite nám o nej dajte vedieť 👍

Ako boli vyberané aplikácie do finále?

Po spustení sme vám priniesli prehľad všetkých aplikácií prihlásených do ankety 4ka Android Code 2022. Tu sa nachádzali aplikácie, ktoré nominovali samotní vývojári, ktoré ste nominovali vy hlasmi v sérii článkov Najlepšie slovenské Android aplikácie za minulý mesiac a aplikácie, ktoré sme dodatočne nominovali v rámci redakcie. Dohromady sme tak získali vyše 100 nominácií, z ktorých sme museli vytvoriť užší výber pre finálne hlasovanie.

Do finále sa dostali aplikácie, ktoré spĺňali základné podmienky. To znamená, že museli mať v roku 2022 aspoň jednu aktualizáciu a prihliadali sme aj na to, keď už vývojár mal nomináciu za niektorú z ďalších aplikácií, aby sme dali priestor zviditeľniť sa čo najväčšiemu počtu vývojárov.

4ka Android Code 2022: Víťazi v jednotlivých kategóriách

Celkovo sa do ankety zapojilo 6 180 súťažiacich, ktorí rozhodli o konečnom poradí.

Doprava a cestovanie

 1. imhd.sk
 2. Dopravná karta v mobile
 3. Zaži Tatry
Zdroj: Miloš Debnár

Hry

 1. Je pravda že…?
 2. Train Station 2 Stratégia
 3. Cesty Mladého Corgoňa
Zdroj: Miloš Debnár

Nakupovanie, predaj a podnikanie

 1. eBločky
 2. Bazar.sk
 3. NAY Smart App
Zdroj: Miloš Debnár

Slovenské aplikácie (všeobecne)

 1. SHMUapp
 2. Flashscore – športové výsledky
 3. Moja 4ka
Zdroj: Miloš Debnár

Svetové slovenské aplikácie

 1. ESET Mobile Security Antivirus
 2. Sygic Travel: mapy, výlety
 3. AR Anatomy
Zdroj: Miloš Debnár

Vzdelávanie

 1. Autoškola 2022
 2. Hrady a zámky SK
 3. Diktáty SK
Zdroj: Miloš Debnár

Výherca smartfónu Google Pixel 7

Zo všetkých, ktorí sa zapojili do hlasovania o najlepšie slovenské aplikácie, sme vyžrebovali výhercu úplne nového smartfónu Google Pixel 7. Výhercom sa stáva Adrián Šimko. Gratulujeme!

26.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+