MojAndroid

Podpora Android aplikácií je jednou z prednosti desktopového operačného systému Windows 11. Spoločnosť Microsoft teraz v súvislosti s uvedením veľkej jesennej aktualizácie Windows 11 oznámila rozširovanie podpory Android aplikácií. Okrem rozširovania podpory do ďalších krajín sa týka aj novej verzie systému Android 13. Informáciu priniesol portál WindowsLatest.

Slovensko medzi podporovanými krajinami stále chýba

Podpora Android aplikácií sa síce dostáva do ďalších krajín, ale Slovensko medzi nimi stále nie je. Pozitívom je aspoň to, že schopnosti Android subsystému (WSA) vo Windows sa neustále rozširujú. A to najpodstatnejšie je, že spoločnosť Microsoft reaguje na augustové vydanie systému Android 13, ktorého podpora by mala čoskoro vo Windows 11 pribudnúť.

Ďalšie nové funkcie pre Android aplikácie v systéme Windows 11

Spolu s tým sa objavia aj nové funkcie pre lepšiu kooperáciu systému Windows 11 a Android aplikácií:

  • Pribudne podpora pre prenos súborov medzi Android subsystémom (WSA) a Windows 11
  • Pribudne podpora klávesových skratiek
  • K dispozícii bude aj režim obraz v obraze tzv. PiP
  • Android subsystém (WSA)  bude mať prístup k lokálnej sieti
Súčasné a budúce podporované funkcie pre Android aplikácie v systéme Windows 11 | Zdroj: WindowsLatest.com

Zatiaľ nebolo oznámené, kedy Microsoft tieto nové funkcie vo Windows 11 sprístupní. Predpokladá sa však, že aktualizovať Android subsystém (WSA)  bude možné prostredníctvom obchodu Microsoft Store už začiatkom budúceho roku. Celý zoznam funkcií, ktoré subsystém vie a bude po aktualizácii vedieť, môžete vidieť na obrázku vyššie.

Náš tip
Motorola razr 2022 oficiálne: Znovuzrodenie legendárnej skladačky

26.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+