MojAndroid

Nové verzia najpoužívanejšieho desktopového systému Windows 11 je už niekoľko dni na svete, ale nie so všetkými sľubovanými funkciami. Natívna podpora Android aplikácií by mala pribudnúť až neskôr v tomto roku. Portál Windowslatest ukazuje, ako by mala vyzerať.

Android aplikácie by sa mali správať ako bežné aplikácie pre Windows

Podľa príspevkov na čínskom fóre Microsoft aktívne testuje nový Android subsystém pre Windows 11, čo potvrdzujú aj uniknuté snímky obrazovky. Súčasťou je aj integrácie centra oznámení a podpory viacerých okien.

Foto: Windowslatest.com

Podľa snímok obrazovky sa tiež zdá, že Android subsystém by mal klásť väčší dôraz na multitasking a produktivitu. Android aplikácie v novej verzii systému Windows budú fungovať ako bežné aplikácie pre Windows, čo umožní používateľom ich pripnutie na panel úloh, zmenu veľkosti okien a ďalšie bežné možnosti.

Foto: Windowslatest.com

Aplikácie sa budú inštalovať cez obchod Amazon App Store

Okrem uniknutých snímok obrazovky existujú náznaky, že Android aplikácie by mohli byť čoskoro dostupné insiderom systému Windows 11. K distribúcii Android aplikácií má Windows 11 využívať obchod spoločnosti Amazon, s ktorou Microsoft uzavrel pred časom partnerstvo. Aplikáciu Amazon App Store si budete môcť stiahnuť priamo z obchodu Microsoft Store.

Predstavitelia Amazonu vo vyhlásení predtým tvrdili, že ich App Store bude dostupný hneď po spustení systému Windows 11. Zdá sa však, že sa Amazon rozhodol odložiť uvedenie obchodu v súčinnosti s novým plánom spoločnosti Microsoft. Predstavitelia spoločnosti Microsoft totiž nedávno potvrdili, že Android aplikácie sa v novej verzii systému Windows oficiálne objavia až začiatkom roku 2022.

Niektorým používateľom sa už dokonca App Store ukázal v obchode Windows Store. Pre spustenie bude údajne potrebný build Windows 11 verzie 22000 alebo novší. Obchod App Store sa totiž zobrazuje iba na zariadeniach s týmto systémom a s októbrovou aktualizáciou systému Windows 10 nie je vo Windows Store dostupný.

Spoločnosť Microsoft využíva pre kompatibilitu s Android Open Source Project (AOSP) svoj vlastný virtuálny nástroj, ktorý je potrebný pri absencii služieb Obchod Play. S Android aplikáciami spoločnosti Google, ako sú Google Mapy, YouTube alebo Gmail, tak s veľkou pravdepodobnosťou nemôžme vo Windows 11 oficiálne počítať. 

Náš tip
Výdrž smartfónov by sa mohla vďaka novým OLED displejom zdvojnásobit
18.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+