MojAndroid

Organizácia WikiLeaks zverejnila zásadné dokumenty hovoriace o tom, že NSA a CIA sledujú všetky mobilné zariadenia na svete. Súbor dokumentov známy ako Vault 7 je dôkazom toho, čo dokáže CIA a NSA. Hoci je to smutné, treba čeliť krutej realite.

Odpočúvanie cez mikrofón

Len prvá časť súboru, ktorú odhalila WikiLeaks a nazvala ju Year Zero, obsahuje 8761 dokumentov hovoriacich o tom, že NSA/CIA dokáže premeniť hocijaké Android, iOS, Windows či Samsung TV zariadenie na svoj externý mikrofón a prakticky tak odpočúvať hocikoho na celom svete. To však nie je všetko. Okrem toho dokáže NSA sledovať aj zábery z fotoaparátu, textové správy, geografickú polohu, či dáta z iných senzorov.

Náš tip
Koniec sociálnym sieťam? Takto si natrvalo vymažete účet na Facebooku!

Prístup k aplikáciám

Bezpečnostná agentúra USA má vraj prístup k 24 rôznym spôsobom ako odpočúvať Android zariadenia, a to cez aplikácie ako WhatsApp, Weibo, či dokonca aj Confide, Signal a Telegram, ktoré navonok pôsobia ako “šifrované” aplikácie a ich používanie dokonca odporúča aj Edward Snowden. Pripojenie NSA na tieto aplikácie sa vraj deje ešte predtým, ako je správa zašifrovaná a odoslaná. Ak si teda myslíte, že vaše konverzácie sú súkromné, mýlite sa. O odpočúvaní aplikácie Threema zatiaľ nebola reč.

Stále to nie je všetko

WikiLeaks hovorí, že získala oveľa viac dokumentov dokazujúcich nekalé praktiky amerických bezpečnostných agentúr a postupne bude zverejňovať informácie, ktoré v nich našla. Je tak možné, že sa v najbližšom období dozvieme ešte horšie správy…

Zdroj: WikiLeaks

8.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+