MojAndroid

Sociálne siete sa stali každodennou súčasťou našich životov. Okrem toho, že nám umožňujú bezplatne komunikovať s našimi priateľmi po celom svete, majú aj svoje nevýhody. Sú napríklad jedným z najväčších žrútov nášho voľného času, a tak je pochopiteľné, že niektorí z vás sa ich budú chcieť natrvalo zbaviť. Ak je to aj váš prípad, tak vám povieme, ako si vymazať Facebook účet v niekoľkých krokoch.

Ako vymazať Facebook účet

Facebook umožňuje okrem permanentného vymazania účtu aj jeho dočasnú deaktiváciu. Ak si teda nie ste istí, či sa k Facebooku ešte v budúcnosti nevrátite, účet si iba dočasne deaktivujte. Keď sa budete chcieť na Facebook vrátiť, stačí, aby ste si spätne aktivovali svoj účet a nájdete na ňom všetkých priateľov a príspevky, ktoré ste tam mali aj pred deaktiváciou. Tu je návod, ako na to:

  • Kliknite na malú šípku v modrej lište vpravo hore pri vašom mene.
  • Otvorte Nastavenia > Bezpečnosť.
  • Úplne posledná možnosť je Deaktivovať účet. Kliknite na Upraviť a následne na Deaktivovať účet. Hotovo!

Facebook-deaktivovanie-uctu

Ak chcete svoj účet vymazať natrvalo, malo by ste si predtým zálohovať všetky dáta z vášho profilu. Urobiť tak môžete v Nastavenia > Všeobecné a dole pod všetkými možnosťami nájdete text Stiahnuť kópiu svojich údajov z Facebooku. Kliknutím na ňu sa do počítača stiahnu všetky fotografie a dáta z vášho profilu, pričom odkaz na stiahnutie súboru dostanete e-mailom. ak na profile máte veľa fotografií, môže to trvať aj niekoľko hodín.

facebook-stiahnutie-udajov

Pri trvalom zmazaní účtu na Facebooku je potrebné najprv sa odhlásiť zo všetkých aplikácií, kde ste cez Facebook prihlásení. Urobiť tak môžete v Nastavenia > Aplikácie. Potom ste pripravení na zmazanie celého účtu. To urobíte nasledovne.

  • Otvorte odkaz www.facebook.com/help/delete_account,
  • Ak ste si istí, že chcete vymazať svoj účet, kliknite na Odstrániť môj účet. 
  • Po kliknutí máte ešte 14 dní na to, aby ste si svoje rozhodnutie rozmysleli a v rovnakom menu môžete vymazanie účtu zrušiť.

odstranenie-uctu-facebook

Náš tip
NÁVOD | Ako si upratať nástenku na Facebooku
21.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+